Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terhességi cukorbeteg lettem....

Terhességi cukorbeteg lettem. Nagyon kivagyok borulva, hogy nem ehetek rendesen. Más kismama aki ilyennel küzd, hogy bírta ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Vilàgèletemben imàdtam enni.Èn nem dohànyoztam,nem ittam alkoholt.Hobbym volt a süti sütès ès a főzès.Most terhessègem 26.hetèben vagyok ès màr több mint egy hònapja diètàzom, mert cukros lettem.Minden szelet teljes kiőrlèsű kenyeret amit persze nem szeretek,mèrnem kell.Csupa olyan dolgot ehetek,amièrt nem vagyok oda,amièrt meg sòvàrgok nem lehet.Tiszta depressziòs vagyok ez miatt.Àlmomban forrò csokit ittam,meg sütiket ettem .A csalàd többi tagja tömi magàba a fincsi èdessègeket èn meg sìrni tudnèk.Tudom a baba èrdekèben mindent,de ezt a nem evèst ìgy terhesen èn nagyon rosszul viselem.
2016. nov. 23. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb semmit nem tehetsz. Gondolj a babara, vagd a centit. Az biztasson, hogy ez az allapot nem tart orokke. Ez nem igazi cukorbetegseg.. gondolj bele, aki cukorbeteg egesz eleteben ezt teszi.

Fogd fel egy leckenek. Hogy memmyire fontos lesz erre kesobb is odafigyelned.

Persze most rohadt nehez, mert a hormonok is dolgoznak.

Nezd vegig a listat, hogy mit ehetsz. Ne azt nezd, hogy mit nem. Hatha van olyan amit megiscsak megkivansz.

Esetleg probalkozz diabetikis dolgokkal. Pl tuti van diabetikus forro csoki is.

2016. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze jo egeszseget kivanok mindkettotoknek. Kitartas!!
2016. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 160 g CH-diétán voltam, kibírtam. Természetesen nem ittam és bagóztam, ez alap.:-) Kimentem az étkezőből, ha sütit vagy csokit evett a családom (3. babát vártam), és kész. Segített benne, hogy bűntudatom volt, amiért korábban zabáltam (szó szerint, állandóan éhes voltam terhesen), és ez hozzájárulhatott az állapot kialakulásához.
2016. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Èn nem zabàltam,mert èn hànyòs voltam.Aztàn mikor 3 hònapra jobban lettem akkor is keveset tudtam enni,de finomakat ettem.Amik első vannak ìrva nem ìzlenek.Màr 3kg-ot fogytam is.Azt vettem èszre,hogy egyre csak rossz kedvem van.Nagyon magamba fordultam.
2016. nov. 23. 23:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem eszel olyan forró csokit és sütit, amit ehetsz? Egyikbe se kell valami sok szénhidrát, nemhogy gyors.

Teljes kiőrlésű kenyeret sem kötelező enned. Én hedonista vagyok s tuti, hogy kutakodnék, hogyan ehetek. Bár én szabad akaratomból raktam magamra a 40 grammos szénhidrátkeretet (bár a fogyási vágyaim mozgattak). Bele kellett jönnöm és nem csinálom mindig, de egészen jó kis életmód ez annak, akinek fekszik. A csokit és a sütit azóta se tudtam elhagyni, kb. mindennap van (de már nem kell nagyon, csak jólesik, ez szabadabb érzés), csak más, jobb összetételben, házilag készítve. Szerencsére konkrétan a cukor és a liszt sosem érdekelt.


Persze ha kifejezetten a tiltott dolgok jönnek be s nem felel meg az alternatív verzió, az nehéz, de elképzelnem is ezt. Neked ott van egy kupac lassú felszívódású gabona, zabból is sokminden készíthető... Ha nem is lesz ideális számodra, tuti lehet enyhíteni a kínjaidon egy kis átalakítással.

S pl. ott van a piskóta. Azt miért ne tudnád enni? Persze nem cukorral. Csupa tojás, alig van benne egy kis liszt, s az is sokféle lehet, ez a kedvenc sütim, mert ennek árt legkevésbé, ha durván megváltoztatom a "liszt" összetételét... S amúgyis nagyon finom és sokoldalú. Még extrém zsírszegény is lehet, bár azt már angelcake-nek nevezik.

2016. nov. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Étcsokit szabad, jó a depresszióra, sőt, forró csokit is csinálhatsz, ha ennyire vágysz rá, vannak jó édesítőszerek.:-)
2016. nov. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Èn 3òrànkènt ehetek,elèg kis adagokat, ha beiktatom az èdessèget akkor màst nem ehetek.Mindennek mèrni kell a szènhidràt tartalmàt.Ez egy küzdelem lesz .
2016. nov. 23. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!