Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fajo nyirokcsomo a honaljban?...

Fajo nyirokcsomo a honaljban? Erdemes kivagatni? Volt valakinek ilyen beavatkozasa?

Figyelt kérdés

Tobb honapja faj a honaljam kisebb-nagyobb intenzitassal. Az uh kis reaktiv nyirokcsomot mutatott ki. Erdemes lenne sebeszi uton eltavolitani?

Vagy jobb nem bolygatni?

Nem zavarna,ha nem fajna...

Fajdalomcsillapitasra, vizesborogatasra reagal, de csak ideig-oraig.


2016. nov. 29. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, hogy jutott ilyesmi az eszedbe. A nyirokrendszer éppen olyan fontos szervünk, mint az érrendszerünk. Meg aztán nem is úgy működik ez az egész, hogy rendelésre kivágnak valamit. Vagy az orvos ajánlotta?
2016. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet a léppel és a mandulával is . Vakbél fog kiműthető ez még rendben van , de miért nem keresi meg mi miatt van gond miért nem gyógyítják ?
2016. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sztem gyulladás csökkentőt kellene kipróbálnod
2016. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia,ugyanez a problemam nekem is...

Van valami valtozas azota?

2017. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia! Most olvastam a hozzaszolasod.

3 honap utan ugy tunik mintha nem tudnam kitapintani a csomot, vagy eltunt vagy csak kisebb lett, nem tudom, azota nem mertem még uh-ra elmenni... ettol fuggetlenul neha még mindig fajdogal a honaljam es aprobb pici csomokat erzek még mindig, gondolom ezek is nyirokcsomok, viszont ezek nem fajtak.

Azon az oldalon, amelyiken ez a reaktiv nyirokcsomo volt/van, korabban zsibbadt a kezem, labam is, most mar "csak" neha faj, erre még nem tudott senki magyarazatot adni, hogy lehet-e osszefugges a ketto kozott.

Neked mik a tuneteid? Miota faj? Uh-n, orvosnal voltal? Mit mondtak neked?

2017. jan. 5. 20:02
 6/9 anonim válasza:

Szia,egy borsonyi csomot vettem eszre a honaljamnal nem fajt de megpiszkaltam es azota faj.

Elmentem a nogyogyaszhoz aki azt mondta izzadsagmirigy,ugy megnyomkodta hogy 2 napig majd leszakadt a karom es zsibbadt...

Elmentem magan uh-ra ahol igazabol semmit nem mondott az orvos,a leletemen az all koros nyirokcsomo mrgnagyobbodas nincs de 3,5 mm-es csomo korabbi faggyumirigy gyulladasbol (nem is volt gyulladasom es ezt is csak azutan mondta miutan emlitettem h a nogyogyasz mit mondott.

Ha par napig nincs megpiszkalva akkor szinte eszre sem veszem h ott van de azota mindig valamelyik orvos hazi orvos v a hrlyettese megnyomkodja es begyullad a mellem folott ,kulccsont alatti resz es zsibbad...lehet ha nem lenne piszkalva nem fajna de akkor is zavar miert van ott

Vervetel rendben volt.

Most mellkasrontgenre kuldott el a zsibbadas miatt ,a tüdővel id osszefuggesben lehet...utana ha semmi akkor kivagjak es szovettan.

Kaptam ra semicillin antibiotikumot,5 nap mulva megneztem nem mult el mivel hozzanyultam megint megfajdult.

Orvos szerint alapjaraton is vannak nyirokcsomok amik kitapinthatok es az enyem 3,5 mm es csak 1 cm tol tekintjuk korosnak...de akkor is nagyon stresszes ez az egesz

.

Regebben is ereztem nyirokcsomot vagy ezt v valahol a mellem szelenel nem emlekszem nem fajt nem foglalkoztam vele ugy gondoltam biztos zsircsomo...ellenorizni akartam megvan-e meg ,megnyomkodtam es azota faj...valamelyik orvos allandoan megnyomkodja eselye sincs elmulni a fajdalomnak nehez kibirni h ne piszkaljam habar lehet ha nem nyulnek hozza a fahdalom elmulna de megis zavar h mitol lehet...

2017. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, valoban csak az 1 cm felettieket mondjak korosnak, illetve azoknak is ido kell a visszahuzodashoz. Neked akkor lehet, hogy elotte is ott volt es csak a nyomkodastol fajdult meg, miota fajdogal?

Honapok is kellenek a visszahuzodashoz, azt olvastam.

Es neked pontosan hol van? A honaljban, ahol a szortuszok vannak?

Nekem a mell es honalj kozotti reszen, még a honaljban, de az ultrahangos azt mondta, hogy a mell mirigyallomanyaban van es ami a legrosszabb, hogy a mellem is fajdogal neha...

2017. jan. 7. 12:40
 8/9 anonim válasza:

szia,

elmult azota a nyirokcsomo okozta fajdalomad?

En 2 ultrahangon ia voltam az elmult egy evben azt mondtak minden rendben van,nem piszkaltam megis ereztem végig enyhe erzeknyseget,foleg ha nehezebbet emeltem.

Azota megint megfajdult mert nehezet emeltem es a mellem feletti resz is...azon gondolkodom h tovabbmegyek az ügyben.

2018. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van most nekem. Mi tortent azota?
2022. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!