Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasi ultrahangon látható a...

Hasi ultrahangon látható a gyomorfekély?

Figyelt kérdés
Nincs Helycobacter bakterium a gyomromban de eg es faj, dietazom egy honapja de nem sokat javult. Gyogyszert adtak gyomorgyulladasra, nem hatott csak enyhitett. Hasi uh-n voltam. Ha fekely lenne eszrevettek volna? Eleg sokat ragom magam dolgok miatt mostanaban...

2016. dec. 3. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nem, azt tukrozessel vizsgaljak
2016. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyomorfekélyt csak és kizárólag gyomortükrözéssel lehet megállapítani. A tükrözés alatt több helyről is (nekem 3 helyről) szövetmintát is vesznek, amit elküldenek szövettanra, ami eredménye alapján nem csak a gyomorfekély, de egyéb betegségek is kimutathatók (pl. lisztérzékenység). Nálam végül semmi más nem volt, csak a gyomorfekély, de azt is csak a tükrözéssel tudták bebizonyítani.
2016. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Holnap megyek kontrasztanyagos hasi rontgenre, akkor az se fogja kimutatni az esetleges fekelyt?
2016. dec. 4. 16:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert adtak gyomorgyulladásra?

Én is egy hónapja szenvedek és alig eszem valamit.


Azóta rendeződött?

2018. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mint kiderult, a gyogyszer amit adtak, nem is tudott hatni, mert nem volt eleg eros. Tukrozesre kerult a sor, ott kiderult, hogy nincs fekely, csak tul sok az epefolyadek...ami kizarolag a nagyfoku stressz miatt volt. Igy felirtak Ventert (gyomor fertotlenito), magneziumot, B-vitamint, valamint homeopatias Sedatif PC-t a stressz ellen. Mikor tudatosult bennem, hogy a stressz miatt van, tudatosan probaltam kezelni a stresszt (relaxalas, "leszarom tabletta", kikapcsolodas, munkahelyi problemakon nem ragodni annyit), ami persze nagyon nehez volt, mert aggodo tipus vagyok...na de 1 honap mulva mar alig fajt. A mai napig ha nagyon aggodok valamiert, akkor ujra fajni kezd, de nem olyan intenzitassal
2018. márc. 30. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!