Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres székletem van, mit...

Véres székletem van, mit tegyek amíg nem jutok hétfőn orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves férfi vagyok, és az alábbi tüneteim vannak:

Október elején friss, élénkpiros vért tapasztaltam a székletemen, és aranyérre gyanakodtam. Patikában vettem vény nélkül kapható Reparon kúpot, ami hatására a probléma kb. 1-1.5 hét alatt meg is szűnt. Sajnos a tünetek November végén újra jelentkeztek, de most a Reparon nem csökkentette a vérzést, sőt a vér mennyisége nőtt is, csütörtök óta már alvadt, zselés állagú vér is megjelenik a friss vér mellett. Egyéb tünetem (fájdalom, rosszullét, bármi más) nincs, csupán a vér. A vér mindig a széklet elején jelenik meg, a széklet felszínére kenődve, vagy attól elkülönülve, de az utoljára ürülő széklet mindig tiszta, legfeljebb pár csepp friss piros vér jelenik meg rajta néha. Magában a székletben nem látok vért (kicsit szétnyomkodtam, hogy megnézzem) A széklet állaga kifejezetten puha, ennek oka az is, hogy figyelek a rostdús táplálkozásra a probléma megjelenése óta. Mennyisége nem változott, megegyezik az egyébként szokásossal. A székletem egyébként gyerekkorom óta keményebb a normálisnál ha nem figyelek rá.


A problémával hétfőn amint lehet megyek a háziorvoshoz, azonban amennyiben lehet addig is szeretnék többet megtudni a vérzés okáról. Valamennyire utánaolvastam a dolognak, és amennyire tudom az alvadt vér a bélrendszer felsőbb részén eredő problémát jelezhet. Ennek ugyanakkor talán elent mond, hogy a tünetek első jelentkezésekor csak piros vérrel találkoztam, illetve, hogy az ürülék utolsó szakasza tiszta. Lehet-e a probléma továbbra is aranyér, vagy más áll a háttérben? Lehetséges, hogy a végbél egy helyen/szakaszon vérzik, és ami a napi ürítésig összegyűlik csak az alvad meg? A reparon szedését, mivel nem használ tegnap reggel abbahagytam, lehetséges, hogy az okozott véralvadást? Milyen teendőim vannak a háziorvos meglátogatásáig? Várhatóan milyen diagnózist kapok a háziorvostól, mivel neki is ezeket a tüneteket tudom felsorolni.



2016. dec. 10. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ez szerint

[link]

2016. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vastagbél gyulladásra utaló jel. Amíg orvos nem lát, addig is ajánlatos visszafogott diétát tartani s csersavvas fekete teát inni, ha van otthon, akkor Bolus adstringens készítmény is alkalmas lehet, diólevél tea, csersavas, tehát vérzéscsillapító birsalma kompót, somlekvár és hasonlók. Megjegyzendő, hogy erős stresszhatás, idegi feszültség is kiválthat hónapokig tartó vastagbél gyulladást (neuroszomatikus betegség) és ezt a szempontot nem szabad figyelmen kívül hagyni !
2016. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el hétfőn sebészetre, oda beutaló nem kell és megnézik aranyér-e, ez sokszor kiújul és nem mindig hat a Reparon, van, hogy erősebb kúp vagy kenőcs kell, amit ott receptre felírnak, ha ott nem talál ilyet az orvos, akkor keresd fel a háziorvosod további kivizsgálás céljából.
2016. dec. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!