Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy dolog után véres a...

Nagy dolog után véres a székletem (élénkpiros), olyan lesz a papír is. Mennyire lehet nagy a probléma? Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés

Már többször fordult elő időszakosan, volt hogy épp csak pár csepp volt a papíron, most viszont rendesen véres lett minden. Legutóbb csak pisiltem, de próbaképp megtöröltem a fenekem is és kicsit véres lett így is a papír.

Mindenképp el akarok menni orvoshoz, de valószínűleg idő lesz mire kapok időpontot. Mi lehet a gond? Eléggé meg vagyok ijedve. Ha a gasztroenterológiára kérek időpontot az jó, ott foglalkoznak ilyesmivel? Háziorvos nincs időm elmenni, mert munka miatt nem érek oda a rendelésre. 25/L



2016. jan. 15. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Friss, piros vér, aranyérre vagy végbél repedésre utal, sebészetre kell menni, ott megnézik és felírnak rá kenőcsöt vagy kúpot. Beutaló nem kell a körzetitől, így bármikor mehetsz.

Nem szokott kemény székleted lenni? Attól lehet leginkább, vagy ha szültél pl.

2016. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem szültem, de ülőmunkát végzek. Viszont nem tűnt fel, hogy kemény lenne, most fájdalmas vagy nehézkes se volt.

Sebészet? Erre nem gondoltam volna, azt hittem valami belgyógyászati, bélrendszeri rendelés kellene. Van lehetőségem magánrendelést választani, ott láttam a gasztrot, gondoltam ők is tudnak segíteni. Csak mire időpontot kapok... :( Félek, hogy komolyabb baj is lehet a háttérben.

2016. jan. 15. 15:30
 3/6 ucantseeme válasza:
Pont ugyan igy vagyok en is, majd megyek dokihoz(meg nem tudom mikor) leirom majd mit tanacsolt,de ha tudsz minel hamarabb mennyel el nehogy valami komoly baj legyen :)
2016. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Volt ezzel valamelyikőtök dokinál? Tényleg aranyér volt?

Hasonló történt velem pár napja de nekem nem sok, kb 1 kis csík volt székleten és félek kicsit..

2021. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, én proktológiára mentem el (magánrendelés). Végbélrepedést állapítottak meg, az orvos Reparon krémet ajánlott. Ez vény nélkül kapható, már többször vettem azóta. Sajnos időnként visszatér, bár nekem azóta végbéltáji viszketéssel párosult, ami állítólag ekcéma (szintén szakorvosi vizsgálat állapította meg). Így Reparon és Neogranormon kenőcsökkel felváltva ápolva viszonylag régen volt utoljára problémám vérzéssel.
2021. febr. 16. 14:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Nem tudom nézed-e még, remélem jól vagy! Hasonló gondom van, vagy kemény széklet, vagy hasmenés hozza elő nekem.

Bocsi, de neked székleten milyen jellegű volt a vérzés? Csíkokban volt? :D

2021. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!