Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet enni torokgyulladás...

Mit lehet enni torokgyulladás esetén?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete fáj a torkom, már a második doboz antibiotikumot szedem. Azt gondolom, abban, hogy még ilyen állapotban vagyok, az is benne van, hogy nem jól táplálkozom. Azt hittem például, hogy sós chipset szabad enni, de kiderült, hogy nem.


Most már tényleg nem tudom mit egyek, egyáltalán narancsot lehet enni? Mert abban is van cukor.


Szeretnék segítséget kérni abban, hogy mit tanácsos enni, és egyéb praktikákat is, amikkel legyőzhetem a betegséget. Már nem akarok egy 3. doboz antibiotikumot is bevenni...


2016. dec. 14. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum csak bakteriális fertőzés esetén használ, lehet, hogy neked nem is az van.
2016. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Toroköblítés: 1 pohár kamilla teával, késhegyni szódabikarbónával kell naponta többször gargalizálni. Többet ér bármilyen antibiotikumnál és hamarabb is gyógyul.

Vagy kb. 1-1,5 dl vízbe néhány csepp teafaolaj, jól összerázom és azzal öblögetem a torkom. Olyan gyakran, mikor csak eszembe jön. Két nap alatt minden rendben.

2016. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én minden szoktam enni, de olyankor legjobban a levesek esnek jól, narancsot, mandarint mindig sokat eszem.
2016. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy ez fertőzés, szóval az antibiotikum javasolt lehet. De már több nem kell, elég volt belőle. :D


A kamillás ötlet jól hangzik, holnap megpróbálom. Az utolsó válaszoló szerint pedig akkor ehetek narancsot is.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek, és kellemes ünnepeket kívánok.

2016. dec. 14. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!