Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez a torkomban?

Mi ez a torkomban?

Figyelt kérdés

Kb. 3 és fél, 4 éve kezdtem érezni a furcsa tüneteket a torkomban. Ezek nem voltak durvák (gombócérzet, szárazság, kényszeres nyeldeklés, enyhe nyelési fájdalom, fátyolosodó hang, fárasztóbb beszéd) inkább csak kellemetlenek. Ezek hol erősödtek, hol szinte teljesen megszűntek. Akkor 3 gégész szakorvost is felkerestem, de nem találtak kóros elváltozást. Az utolsó orvos a magánrendelésen azt javasolta, hogy próbálkozzak a gasztroenterológián. Itt ugyan nem tükröztek meg, de a tünetek alapján refluxra gyanakodtak, aminek következtében egy két hónapos Pantoprazol kúrát javasoltak. Ezt végigcsináltam, de semmi változás nem történt. Azóta szinte az összes vény nélkül kapható gyógyszert (Gaviscon, Rennie, Quamatel, stb.) és egyéb praktikákat (repceméz, lúgos ásványvíz, szódabikarbóna, teák, stb.) kipróbáltam, eredménytelenül.

Az elmúlt év szinte tünetmentesen telt, volt egy nagyon hosszú időszak, amikor csak ha rákonceltráltam, éreztem a probléma jelenlétét. Most két hónapja viszont újra egyre többet kell köszörülnöm a torkom, erősödik a torokkaparás, nyákot érzek a garatomban, nagyon enyhe gombócérzet is van, néha enyhe rekedtség, amit sikerül kiköszörülni, miközben nincs nyelési probléma, nincs tapintható daganat, fájdalom, nehézlégzés. (Ezek nem megfázásos jellegűek.) Kint a levegőn és alváskor nem érzek semmit. Viszont újra kezdek aggódni. Elsősorban a gége/garatrák miatt félek.

Amúgy nem dohányzok, nem iszok, bár azt megelőzően, amikor először érezni kezdtem a tüneteket, egy bálban sikerült megitatni velem néhány feles házipálinkát.

Létezik, hogy 3-4 éve nem vették észre az orvosok a kezdődő tumort, ami mostanra fokozódik, vagy ennek a rákfajtának nem ilyen lassú a kifejlődése?



2016. dec. 20. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
2 hónap nekem kevés volt, hogy a hasonló refluxos tünetek elmúljanak, kb 4 hónapig szedtem Contoroloc tablettát és persze lényeges a diéta is, kerülni kell pl az édességeket, csokit, szánsavas italokat, erősen fűszres és zsiros ételeket.
2016. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Úgy gondolod (gondolja), hogy ez a Pantoprazol kúra, a rendszeres lúgos víz fogyasztás és a szinte valamennyi vény nélküli gyógyszer eredménytelen használata ellenére is reflux lehet? De nincs gyomorégésem sem. Jól alszok, bár felpolcolt fejjel. Reggel nem sokkal erősebbek a tünetek, mint a nap más szakaszaiban. Nincs reggeli, szűnni nem akaró krákogás.

De az is eszembe jutott most, hogy a tünetek kialakulása előtt hajnalonta gyakran volt erős, égető, nyomó érzés a gyomorszájamnál. Úgy gondolom, hogy ez akkor volt általában, amikor későn és már akkor sem üres gyomorra ettem. Ilyenkor elég rendesen szenvedtem, próbáltam összekuporodni, stb, de általában csak reggel, kaja és sok ivás, mozgás stb. után múlt el lassan.

Az is gyanús, hogy mióta a torokpanaszaim vannak, nagyjából elmúlt a gyomorégés. Talán ha a 4 év alatt 3-4 szer fordult elő. Ebből laikusként arra is következtethetnék, hogy a záróizom felmondta a szolgálatot és most már a feláramló sav nem a gyomorban, hanem a torokban okozza a problémát. Ezt azért nem mondom, mert amúgy nem érzek sok egyéb refluxos tünetet, meg a savasságot sem. Az persze igaz, hogy a mostani erősödő tünetek előtt nagyon sok édességet ettem.

Ennek ellenére én továbbra is nagyon félek a gégeráktól, de nem tudom, hogy mennyi idő alatt fejlődik az ki.

2016. dec. 20. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
A reflux az már egy következmény! A fő ok a torok alatti gombóc. 50 évig szenvedtem vele, a diagnózisok sorát állították fel a túliskolázottak, de nem javult. Ha részletesebben meg szeretnéd ismerni a problémát, írj privit.
2016. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gégészeten nem találtak problémát, akkor ne agódj rák miatt. Reflux sokféle tünetet tud okozni és változó, néha erősebben előjön, néha alig érzel valamit. Lehet szedned kellene még az orvos által felírt tablettát egy ideig és odafigyelni az étkezésedre.
2016. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!