Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnapra begyulladt a bal...

Tegnapra begyulladt a bal oldali mandulám és fehér kinövés szerű jelent meg rajta, kicsit olyan érzéssel, mintha kajamaradék lenne rajta. Ez mennyire normális, kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Voltam háziorvosnál, belenézett a torkomba, de nem mondott semmit, csak felírt egy antibiotikumot. Este volt lázam, torkom is fáj és nehéz a nyelés. Egyelőre egy szem gyógyszernél tartok, öblögetek sós vízzel, meleg teát iszok, de semmi javulás, a fehér folt meg mintha egyre nagyobb lenne.

Valakinek volt már hasonló gondja?



2016. dec. 21. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:

tüszős mandula ami szerintem mindenkinek volt már életében


ez egy hosszabb lefolyású betegség


nálam 4-5 napig volt hőemelkedés, utána is gyenge voltam

kb másfél hét a teljes felépüléa

2016. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem ez tüsztös mandulagyulladás ha jól írom. Az antibiotikum segít az tuti.A sós vízzel való gargalizálás talán fertőtlenít,de a nyelés mindaddig kellemetlen míg nem lokalizálódig a gyulladás. A fehér folt genny és nem egyéb.
2016. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

A tüszős mandulagyulladásnál amúgy nem sok pici fehér foltnak kellene lennie? Ez egy összefüggő, fehér valami, ezek szerint lehet genny. Ha csak az antibiotikumot szedem és mást nem, nem fog gondot okozni az a genny rajta?

2016. dec. 21. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Tüszős mandulánál nekem,ahogy írod te is,fehér kidudorodás szokott lenni,a mandula megduzzad,magas lázzal jár.Antibiotikumtól múlik csak el.De fotózd le a mandulád,torkod.Látni kéne neked milyen.
2016. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Képet nem tudok küldeni, de valószínűleg tényleg tüszős mandulagyulladás lesz. Szerintem nem volt még ilyenem, vagy csak nagyon kis koromban, ezért nem emlékszem rá, most 26 vagyok. De holnap megmutatom a biztonság kedvéért egy másik dokinak is.

Tegnap lázam is volt, ami szintén nem jellemző rám. És ezek a fehér kinövések az antibiotikumtól maguktól elmúlnak? Felköhögöm majd vagy csak elmúlnak simán?

2016. dec. 21. 17:29
 6/10 anonim ***** válasza:

A fehér kinövések lehet tüsző vagy lehet mandulakő is.Nekem volt mandulakövem is régebben,de megszünt a gargalizálástól (kamilla,sós víz).Próbálj képet csinálni,és tedd fel a Képhost-ra,onnan csak be kell ide másolni.Megnézném milyen a torkod,nekem is gyakran vannak torokproblémáim.

Gégészetre menj,ne háziorvoshoz!

2016. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem adja vissza a kép, amit látok, illetve mostanra a látványos fehér rész eltűnt, kisebb foltok maradtak csak, szóval úgy tűnik kezd hatni az antibiotikum.

Fül-orr-gégészetre megyek holnap, meglátom ott mit mondanak. Mindenkinek köszi a tippet, nem vagyok torok bajos típus és elsőre elég ijesztőnek tűnt.

2016. dec. 21. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mit mondott az orvos.
2016. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül lemondtam az időpontom, nem megyek másik orvoshoz. Reggelre teljesen leapadt a mandulám, így nem láttam értelmét elmenni, nem tudtam volna mit mutatni. Tegnap bekötöztem egy sállal a torkom, lehet az segített, ill. mostanra gondolom az antibiotikum is kezdi kifejteni hatását. Már csak a köhögés és orrfolyás maradt, de lassan kezdem újra élőnek érezni magam :)
2016. dec. 22. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Oke...öülök,hogy minden rendben.
2016. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!