Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Műtét után Clexane ínjekciót...

Műtét után Clexane ínjekciót kell magamnak adnom, azonban elkövettem 1-2 hibát. Lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés

10 injekciót kell beadnom, ma volt a 6. Minden alkalommal kinyomtam belőle a levegőt, ami által nagyon pici anyag kispriccelt. Meg most olvastam, hogy olyankor a tűben is marad egy kevés gyógyszer ha kinyomjuk a levegőt (a levegő benne arra szolgál, hogy a legvégén az maradjon a tűben hogy az összes gyógyszer bejusson a bőrbe)

Tehát én végig sokkal kevesebb dózist adtam be, mint amennyit kellett volna. Lehet ebből baj? Most nagyon meg vagyok ijedve :(

(Előtte a kórházban 4 Clexane szurit kaptam, a nővérke ott ampullából szívta ki és ő kinyomta belőle a levegőt, ezért gondoltam hogy nekem is ki kell :/)



2016. dec. 21. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Ki is kell.
2016. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztató azt írja, hogy nem kell
2016. dec. 21. 17:34
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Na,ne mond már első. ... Nem kell kinyomni. Még 20ml levegő sem veszélyes, csak ugy mondom.
2016. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell kinyomni, de az hogy életben vagy azt jelenti nem okozott gondot végül is. Ez egy napi adagolás, ha ma rendesen beadod tulajdonképpen mindegy mennyit adtál be tegnap vagy beadtad e egyáltalán, ezzel már ne foglalkozz.
2016. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most már normálisan adtam be, köszönöm a válaszokat :)

U.I.: nem tudom mi ez a sok lepontozás...

2016. dec. 22. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a clexane nem intravénás hanem subcutan, ezért nem gond ha nem myomod ki a levegőt.
2016. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!