Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a fülem és tarkóm...

Mitől fáj a fülem és tarkóm már napok óta? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Bal oldalon a fülem mögül és alul van egy pont ahonnan múlt hét előtti csütörtök óta sugárzik a fájdalom. Volt hogy a tarkómig is lesugárzott, aztán most már ott tartok hogy a fülem mögött/alatt és a tarkómnál egyaránt fáj bal oldalt, de ez furcsán fog hangzani, olyan mintha a csontom fájna.

Voltam vele orvosnál, nem sokat foglalkoztak vele mivel arcidegbénulásom volt így azt kellett kezelni, azt mondták a fülfájás amiatt van. Amikor elkezdtem szedni a Medrolt, másnapra elmúlt, de azért csináltattak röngent és 2 féle fülészetre küldtek el, semmi baja nem volt a fülemnek vagy fogamnak ami okozhatta volna a fájdalmat.

El is feledkeztem róla amíg múlt szerda este elő nem jött újr, aznap amikor abbahagytam azt a szteroidot.

De olyan szinte fájt másnap éjjel hogy nem tudtam tőle aludni. Na akkor újra fül-orr-gége, megint semmi baj nincs a fülemmel, viszont egyből mondták hogy az arcidegeim még mindig gyulladtak a betegség miatt, ráadásul kapom az áramos kezelést minden nap ami nem nagyon használ ennek, így nem csoda hogy visszajött a gyógyszer után a fájdalom, idáig csak elnyomta a Medrol ami nagyon erős gyulladáscsökkentő. Kaptam egy enyhébbet, de nem sokat használt, lecsökkent a fájdalom annyira hogy tudok aludni de még mindig eléggé érzem és nagyon zavar. Hétvégén már alig éreztem, azt hittem el fog múlni az új gyógyszertől, de reggel megint kaptam egy adag áramot és most megint erős a fájdalom a gyulladáscsökkentő ellenére is:(

Tényleg az arcidegbénulás miatt van? Mert azt olvastam csak az elején van fülfájdalom ennél a betegségnél, pár nap után el kéne múlnia.

És miért fáj a fülem mögött és a tarkóm az arcom miatt? Ez annyira értelmetlen.

Lehet valami más betegség? Egyébként huzat okozta a bénulást, lehet amiatt fáj a fülem/tarkóm bal oldalt. Vagy a kezelés miatt?

És mit csináljak vele? Melegítem ami jól esik de utána egyből visszajön pár perc után. Ráadásul mozgásra (főleg nyakmozgásra) rosszabb a helyzet.

És gerinc/nyak okozhatja? (Gerincferdülésem van évek óta, de járok vele tornázni meg jógázok.) Olyan érzés mint egy idegbecsípődés amúgy, a néha előjövő lüktetésszerű sugárzástól eltekintve. Lehet abba kellene hagynom a jógát amíg meg nem gyógyulok? Mert utána a mozgás miatt jobban szokott fájni. És mondták is a terápián hogy hanyagoljam a megerőltető mozgást egy darabig (pl.tesi óra). De ez annyira nem durva, viszont a nyaknál rendesen megmozgat.

Bocsánat ha hosszú lett, előre is köszönöm a segítséget és hogy végigolvastad!



2017. jan. 3. 18:27
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!