Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiam,15 éves és horkol,...

Fiam,15 éves és horkol, ráadásul kollégista is. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Szobatarsai panaszkodnak arra hogy horkol, ő pedig fél mivel nagyobbak a szobatarsai nála. Tenni akar ellene valamit. Kicsit túlsúlyos és azt szeretném kérdezni hogy, ez mennyire hat a horkolasara vagyis tud ellene tenni azonnal, vagy csak fogyás segít. A másik pedig hogy folyton fújja az órát telen/nyáron és be van neki dugulva, én arra gondolok hogy itt van a baj. A lefekvés előtti orrfujas nem segített neki ráadásul oldalra is fekszik ami szintén nem hatott. A lényeg az, hogy túlsúlya mennyire befolyásolja a horkolasat, aki tudja leírni részletes kifejezését annak nagyon megköszönném.

2017. jan. 3. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamit tenni ellene,de azt hiszem ehhez kell orvosi konzultáció is...Amúgy a háziorvos tud rá írni gyógyszert,és amúgy meg igazából a túlsúly nem befolyásol semmit.Egy sovány ember is ugyan úgy horkolhat.
2017. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezen a héten megyünk fullorrgegere, remélem ott adnak valami jó választ, csak azért erdekelt hogy a túlsúlyos ember horkolhat-e mert sok helyen (nem biztos forrásból) olvastam. Remélem ez segíteni fog rajta. Köszi a megnyugtató választ.
2017. jan. 3. 20:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Kifejtését*
2017. jan. 3. 20:52
 4/4 anonim válasza:
Nagyon sokan horkolnak! Én nő vagyok,47 éves. 11 éves korom óta panaszkodik aki velem alszik,hogy iszonyatosan horkolok.Pedig akkor még vékony voltam! Most erősen túlsúlyos vagyok,jobban horkolok.Mindig horkoltam.A túlsúly felerősítette,de nem ez volt az oka a horkolásomnak. Nekem szűk az orrjáratom. Műtéttel lehet nagyítani a lyukon,de én nem mertem vállalni,mert orrcseppel meg teljesen jól elvagyok. Már van olyan eljárás is,hogy nem a csontot faragják le,hanem csak elvékonyítják az orrnyálkahártyát.Nem olyan drasztikus megoldás,de nem mindenkinek válik be.A sok orrcsepptől még jobban megvastagodott. Kb. 100e ft egy ilyen műtét,de van akinek visszanő és van akinek csak két vékonyítás után lesz nagyobb a lyuk,van akinek az sem segít. Allergiás vagyok a poratkára,pollenekre... Ha a fiad is allergiás pl. a poratkára,vagy a tollra pl. tollpárna , attól is bedugulhat az orra éjjel.Éjszaka nekem is mindig bedugul az orrom,nappal is legtöbbször csak egyik orlyukamon kapok levegőt.A táskámban,az éjjeliszekrényen több üveg orrcseppem van. Mindenféle. Az ottrivin mentol hat a leggyorsabban,de kiszárítja az orrnyálkahártyát és egyre több kell,hogy hasson,mert hozzá lehet szokni. A legjobbak a receptre írt allergia elleni orrspray-k. Sokszor rászoktam,sokszor le is szoktam az orrcseppekről,de nem tudtam megoldani a dolgot soha. A legjobb fül-orr gégésszel beszélni,hogy van-e allergiája és milyen az orrjárata! Én szülni is úgy mentem,hogy két orcseppet szorongattam a kezemben. (Szerencsére fiú,nem fog szülni :) Szülésnél a simaizom ami az orrban van,még jobban megduzzad és rosszabbodni szokott.A méhben is van simaizom amit az orrcsepp befolyásol.pl.hamarabb szül.) Nagyon sokan küszködnek a horkolástól.
2018. dec. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!