Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valami "gát" van a jobb...

Valami "gát" van a jobb orrnyílásomban. Mi lehet az? Mik a teendők, esetleg gyógymód?

Figyelt kérdés
A jobb orrnyílásomban szemmel látható, ha belenéz az ember, hogy valami nagyon kemény piros színű "gát" elfedi az egész nyílást, szinte semmi de semmi levegőt nem kapok rajta. Ha egy picit megfázok és bedugul az orrom kész katasztrófa, éjszaka nagyon csúnyány, hörrögve lélegzem. Egy kicsi futástól is hamar elfáradok és kisebb légszomjat kapok. Nagyon kellemetlen. Mi lehet ez? Hogyan lehet eltűntetni?

2017. jan. 7. 18:26
 1/6 A kérdező kommentje:
UI: 15 éves vagyok, ezt kb. egy másfél éve fedeztem fel és nekem úgy tűnt/tűnik, hogy egyre nagyobbra nőtt.
2017. jan. 7. 18:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy orrpolipod van?

Menj el és nézesd meg orvossal, főleg ha egyre nagyobb!

2017. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Orrpolip? Fül-orr-gégészhez miért nem mentél még? Oda menj.
2017. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem mentem orvoshoz, mert nagyon nem zavar és picit "félek" a műtéttől.(gondolom csak ezzel lehet eltűntetni)
2017. jan. 7. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, de nincs mitől félni.
2017. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szinechia(összenövés) és megduzzadt orrkagyló. Nekem fess-műtétek után(orrpolipműtét) után minden alkalommal összenő a septum(orrsövény) és az orrkagyló. Rádiófrekvenciával már lekicsinyítették az orrkagylóimat, de az azt követő műtéteimnél is összeforrt. Kemény porcos-csontos keménységűvé. Paraffinolajos pálcával szokták oldani a kórházban. Én mometazon-furoátos(szteroidkrémes) pálcával edzem. Mindig ki akarom tépni. Az orrspray orr része is odaér, és akk ropog, töredezik, vérzik.

Sztem nálam az volt a baj, hogy mivel vérzékeny vagyok, és lassabban gyógyulok, az első kontrollon még a pörköktől nem látni semmit, a köv. kontrollon meg már késő, mert összeforrt. Mindig elrontották.

2017. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!