Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírusos mandula gyulladás...

Vírusos mandula gyulladás esetén a hideg (borogatás, folyadék) a jobb, vagy a meleg?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál, de ezt elfelejtettem megkérdezni!

Tüneteim: -Fáj a nyelés -Fáj a beszéd -Összeér a két mandulám -Vörös mind a 2 mandulám és a torkom. -Szájpadlásom torkom felé eső része szintén duzzadt -Bő, nyálkás nyálam van.


2017. jan. 8. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A hideg!! Kisebb koromban evente 4-6szor volt mandulagyulladasom es anyukam mindig jeges vizet itatott velem, meg jegkremet kellett ennem!:)
2017. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A nyálkás nyálat(slejm) köhögd ki. Meleget tegyél rá. Igyál kamilla teát mert ha tényleg vírus akkor kitisztítja a vérrendszered.(Ha a mandulagyulladás 4-5x megismétlődik akkor majd ki kell venni.)

Jobbulást

Amúgy onnan tudom hogy 4 évig évente 5 m.gyulladásom volt és nemrég vették ki.Ja és ha 5 nap után nem múlik akkor vissza doki mert nem vírus.

2017. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is hideget ittam, és anyum elkezdett azon aggódni, hogy lehet, hogy rosszabb lesz, stb... De most ez mind2-nket megnyugtatta, köszönöm! :)
2017. jan. 8. 10:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a meleg egyáltalán nem esik jól... De holnap rendel az orvosom, majd meglátjuk :D
2017. jan. 8. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok..epp ezt akartam meg irni hogy erezni lehet hogy melyik esik jol:) Nekem a hideg esett mindig jol, a meleg soha!
2017. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Én a mandulaműtétem után kaptam kellemesen hűvös borogatást. Tehát nem hideg és nem is forró. Egész nap a nyakamon volt, úgy éreztem, jót tett.
2017. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én hideg borogatást tettem rá.

Egyébként nekem már több, mint 2 hete nem múlik. Orvosnál nem voltam még.

2017. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!