Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mivel tudta csökkenteni a...

Immi64 kérdése:

Ki mivel tudta csökkenteni a vércukrát? Már mindenki mindennel próbálkozik, de egy emberrel sem találkoztam, akinek levitte volna valami természetes anyag. (Fahéj, káposztalé stb)

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a csicsóka-rágcsálás segített. Nyersen is lehet rágcsálni, de akár levest is főzhetsz belőle, vagy főzeléket. Ugyanúgy kell bánni vele, mint a krumplival.
2017. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyik fajta a betegség kategóriája, I-es vagy II-es?

Nekem II-es típusúm van és ott kitapasztaltam mi az amivel ki tudom zárni a szövődményeket és a cukor szintet is a normál környékén tudom tartani.


ha II-es vagy, akkor mennyi a cukrod reggel éhgyomorra és mennyi az étkezés után kettő órával mérve?


Esetleg több órával az étkezés után is megmérted már? három-négy óra múlva mennyi lehet, már ha kibírod addig étkezés nélkül.


Egyszer érdemes végig mérni és abból lehet továbbiakra következtetni.


magas-e a koleszterin szinted a labor szerint?

A labor leleten ott fel van tüntetve egy tól-ig határ és azon belül van-e vagy jóval fölötte?


.


A szövődményekért ez a felelős és a koleszterint kell megfogni. nálam a sztatin hatóanyag az ami bevált és a cukor szint csökkentésén a gyakori kevés táplálék bevitel segített, amiben többnyire lassú felszívódású szénhidrátok vannak és sok fehérje.


Voltak korábban kezdődő szövődmények. Ami a leginkább aggasztott az a szemészeti része volt. Elég durva mértékű retina ödéma keletkezett bevérzésekkel a szemfenéken, de a megfelelő, általam kitapasztalt és a körzeti orvossal megbeszélt gyógyszeres kezelés mellett most vissza fejlődött ez a korábbi szemészeti szövődmény is.


Ebbe mások bele szoktak vakulni. A szemészeten az orvos mondta, hogy ez nem szokott javulni, csak majd rosszabbodik, de mégis rendbe jött, ahogy látom eltűntek a régi sötétedő foltok és a korábbi geometria torzulásik is megszűntek. A régebben homályos (duzzadt ödémás) részek is élesen látóvá váltak.


Szóval a lényeg, most jól tartom a cukor szintet.

Igaz, a cukor gyógyszer mellett még szedek rendszeresen halolajat, ezt a nagyobb adag kanalas változatot és szedek másik fajta Omega3 kapszulát is rendszeresen. Ez a CLA olaj kapszula. Általában a fogyókúrások szedik. Ezek segítik tisztulni, érzékenyen tartani a sejtek inzulin receptorait.


Ami érdekes, férfiként korábban 106 cm volt a derék méretem és most mértem mert nadrágot akarok venni és most 94-et mértem. A súlyom az 71-72 kiló körül van a korábbi 68-69-el szemben és a lábizmaim erősödtek meg. Az adja a túlsúlyt, mert kerékpározok sokat. Az a többlet súly nem zsír, hanem mivel kerékpározok, kirándulok saját laza nem hajtós tempóban a hegyek közé, ezért inkább izom.


A mozgás is nagyon fontos a cukorbetegség kezelésében, de ott közben pótolni kell a vizet a sókat és a szénhidrátot is, mert közben nagyon hamar el ég és túlzottan is leesik a vér cukor szintje. Müzli szeleteket szoktam vinni és abból megeszek egy harmad darabot egyszerre és amikor később érzem, hogy már hiányzik a szénhidrát mert sokat elégettem az izmaimmal, akkor eszem megint egy kis darab müzlit.

A megtett táv az minimum 20 km oda-vissza és a legtöbb már edzetten az 80 km.


Ettől növekszik az izom tömeg és az több szénhidrátot el tud használni, vagyis lejjebb viszi a vér cukor szintjét.


A koleszerin csökkentőt az Atorvasztatin-t meg nem hagyhatom abba, mert az egyértelműen hozná magával a szövődményeket, már próbáltam mert feleslegesen nem akarok semmilyen gyógyszert szedni, viszont a napi 1X 80mg Atorvasztatint kell! szednem, mert nélküle szemmel láthatóan jönnek a szövődmények. Ahol legelőször jól láthatóan feltűnik a változás, az általában a szemünk. Viszont nem kell megvakulni, mert a sztatin nekem is segített és vissza fordult a probléma. Nem csak megállt, de rendbe jött!


.


Volt idő amikor még nálam gondolatban sem tudtam volna elképzelni, hogy valaha cukorbeteg lehetek, akkor egy boltban dolgoztam és gyakran bejött egy vak ember, aki olyan furcsán nézett körül, hogy nem a tárgyra nézett, amit látni akart, hanem körülötte nézegetett és akkor látta a perifériás látásával a dolgot, viszont az éleslátása már nem működött, az a terület nála kiesett.


Amikor már sokadjára találkoztam vele, óvatosan megkérdeztem, milyen betegség okozta ezt a szemproblémát, ha meg nem haragszik a kérdésért.

Erre mondta, hogy ő dehogy is haragszik meg érte, és elmondta, hogy a cukorbetegség miatt vakult meg részlegesen. Akkor még fogalmam sem volt róla, hogy ez mitől lehet, hogyan függenek össze a dolgok, viszont nagyon szerettem volna ha tudok neki segíteni, de akkor fogalmam se volt semmiről és nem is tudtam mit mondani még neki, csak sajnálkoztam, de utána is foglakoztatott a dolog, mint minden ami felvetődött olyan problémaként amire megoldást szerettem volna majd valamikor találni.


Később, talán 20-25 évvel ezelőtt volt egy másik ismerősöm akivel nem is találkoztam személyesen csak még akkoriban CB rádión ismertem meg egy társaságot és ott volt az öreg Gábriel Józsibácsi is. Telefonon is sokat beszélgettünk és látta, hogy sok minden dologgal foglalkozom és minden érdekel, ezért elpanaszolta a problémáját, hogy ő cukorbeteg és előrehaladott retinopátiája van amit már lézerrel kezeltek, de megint problémás és egyre inkább romlik. Nála már proliferatív érképződés is megindult és azt sajnos már kell kezelni lézerrel, különben bevérzik az egész szeme.

Akkor mondtam neki, hogy diétázzon és szedje aközben a gyógyszert, vagyis nem tudom már, talán inzulinozta magát..

Viszont diétázni egyáltalán nem akart. Azt mondta, akkor nem ér semit az élete, ha nem ehet amit akar. Nem volt hajlandó diétázni. Még pár hónapig élt...


.


Aztán nálam is kiderült 2008-ban, hogy cukorbeteg lettem és pár év múlva nálam is elkezdődött a retinopátia. Még a legelején észrevették az éves szemészeti kontrollnál és elküldtek a szemészeti klinikára.

Ott már lézerrel le akarták pontokban rögzíteni a retinát, mert néhány hónap után eléggé durván megduzzadt a retinám egyes foltokban, ahol sötétebben is láttam, viszont nem volt még proliferatív érképződés. Na, jól kétségbe estem és kerestem minden forrásból a megoldást, az egész hibás működés elvének a folyamata érdekelt mert csak úgy tudtam megérteni a szükséges legjobb megoldást, ami a célhoz vezet, a retinopátia csökkentéséhez, a károsodások elkerüléséhez vezet.


Azt is mondhatnám, hogy nem bíztam az eddig elfogadott orvosi módszerekben, mert vannak kialakult szemészeti rutin beavatkozások, amivel néha több kárt okoznak mint amit javítanak vele, viszont megelőzik, lelassítják a teljes vakág kialakulását egy bizonyos módon, ami nem az optimális legjobb módszer!


.

Mindehol kerestem a logikai sort, azt a folyamatot aminek következtében a cukorbetegeknél az érkárosodás keletkezik, hogy mi is okozza ezt a problémát, és rá is találtam a megoldásra!

.


A szervezetünkben a tartósan túl magas vércukor szint miatt a máj a cukorból egy elraktározható zsír formát visz a keringésbe, ami rakódik mindenhova. Lerakódik testszerte a zsír tárolásra alkalmas megszokott helyeken de lerakódik az mindenhol a szervezetben így az erekben is. Sőt kirakódik mindenhova, ezzel elzárja a sejtjeink inzulin receptorait is, ami gátolja, csökkenti, akadályozza az inzulin és a receptor találkozását. Vagyis a sejtjeink annak ellenére éheznek, hogy a cukor és eleinte még amíg működnek a hasnyálmirigy sejtjei, addig az inzulin is ott van a keringésünkben, csak nem reagálnak rá a testünk elzsírosodott sejtjei megfelelően! A hasnyálmirigy dolgozik erőn felül, amíg ki nem merül.



Viszont közben a keringésben hosszasan tartózkodó, sejtek által fel nem vett cukrot a máj átalakítja LDL koleszterinné. ami hajlamos a szervezet bármely pontján elraktározódni. A klasszikus zsír tárolásra használatos helyeken kívül az erek falán az ér belhártya alatt is (mint mindenhol) felgyülemlik, ezzel lassan de folyamatosan csökkenti az ér keresztmetszetét és a sejtjeink inzulin érzékenységét, ami egy ördögi kör amiből nem lehet látszólag kitörni. Lehet valamilyen mértékben és diétázni azután is kell, de ezt elérni nem egyszerű! Viszont a vércukoot normál érték környékén lehet tartanis de szövődményektől mentes hosszú életet lehet élni vele, mint egy egészséges ember.



Hogyan okoz károsodást ez az érrendszert károsító folyamat...

Ez a folyamat a vékony kicsi kapilláris erekben sokkal gyorsabb beszűkülést eredményez, vagyis a belső szerveink kicsi hajszál erei és a szemünkben a retinán a hasonló kicsi hajszál erek is nagyon gyorsan beszűkülnek majd sorban elzáródnak és a végén minden szervünk működése romlik, majd a vastagabb, nagyobb belső átmérőjű erek keringése is korlátozódik a koleszterin kirakódástól és az érrendszerben megtapadt összecsapódó vérlemezkék alkotta vérrögök is elindulhatnak a keringésben és megállnak egy beszűkült érben, annak katasztrófális következménye is lehet, mint szív és agyi infarktusok. Az egyre csökkentett átmérő miatt nagyon könnyen megállhat és ér elzáródást okozhat egy elindult vérrög. Ezeket a rögöket is még a kialakulás folyamatában kell megakadályoznunk, hogy egyáltalán össze tapadhassanak a vörösvértestek egymással. Erre kiváló gyógyszer hatóanyag az Aszpirin, napi 100 mg-ja, vagyis az Astrix vagy a jóval drágább társai, mint az AszpirinProtect.

Ha nem biztosítjuk az akadálytalan vérkeringést az érrendszer "tisztán tartásával" akkor legvégül összeomlik a működés, amikor már semmi nem működik kielégítően a szervezetben.


.


Ezt meg lehet előzni.

A legelsőként csökkentsük a "rossz" LDL koleszterin szintünket sztatinnal és diétával, ne tudjon tartósan túl magas lenni.


Növeljük az HDL koleszterint külső halolaj bevitellel.


itt leírják nagyon pontosan :

[link]



A legelső dolog, hogy kevés szénhidrátot vigyünk be egy étkezés alkalmával, és és azt is lassú felszívódású formában.


A másik legelső, hogy gyakran együnk keveset, annyit, amit a szervezetünk le tud bontani normál vércukor értékre másfél-kettő órán belül.


Vagyis még egyszer, ami étrend kiegészítőként nagyon fontos lehet, az a kanalas halolaj: [link]


A másik ami nagyon fontos 40 éves kor felett mindenkinek, az 1X 100mg astrix kapszula.

Ez akadályozza az érrendszerben a vér rögök kialakulását és a vér csomósodását, ami szintén az infarktusok különböző formáihoz vezethetnek.


[link]


Ami még nagyon fontos, az nálam AtorvaTeva formájában kaptam meg, ez a napi 1X 80mg Atorvasztatin.

Ezt csak orvos írhatja fel! ..és életet ment a cukorbeteségben szenvedőknél!


Nagyjából ennyi az ami nálam bevált és a szövődményeket is vissza fordította egészséges szint felé.


Na meg a sportos mozgás, amit ha lehet akkor legalább hetente kétszer, vagy komolyabb sport terhelésnél valamivel ritkábban is lehet végezni és akkor is hatékony.

2017. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én még csak az ijedtségnél tartok a magas cukor miatt. (Reggel 11-12) Köszönöm a választ és a sok tudnivalót!!! Laborban még nem voltam, több éve is már emelkedett volt az érték. De már lépni kell. Nem tudom eldönteni, hogy belecsöppenjek-e a modern orvoslás kezébe. Ezért gondolkodom valami növényi megoldással. Természetesen mindenki mindent el akar adni, a teáktól kezdve a marha drága kapszulákig. Végig ettem és ittam a Herbáriát, nem kevés pénzt hagytam ott. Szövődményt még nem érzek. Nem vagyok túlsúlyos, ettől függetlenül esténként fél óra biciklizés már megszokott rutin. A csicsókát Te írtad?
2017. jan. 15. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:

A csicsókát nem én írtam, de hallottam róla máshonnan is. Azt lehet krumpli helyettesítésére használni. Egyszer próbáltam főzni, hát nagyon nehezen puhul meg. Kóstoltam, úgy nem rossz az íze.


Szerintem mindenképp el kellene kezdeni a modern orvoslással való "közelebbi ismerkedést" mert a sokáig tartó magas cukor, közben folyamatosan teszi a dolgát, rombolja az ereket és a végén csak egy szívinfarktus vagy agyvérzésnek mondott agyi infarktus után kerülsz orvosok kezébe, de akkor már sokkal komolyabb lesz a baj.


Nem érdemes megvárni a szövődmények kezdetét mert így több eséllyel tolhatod ki jóval távolabbra az ér károsodásokat.


.

Valakinek írtam ugyanezt. Ő egy hölgy volt és a férje betegségéről leveleztünk, aztán hirtelen eltűnt és sokáig nem válaszolt.


Aztán egyszer csak írt privátban, hogy a férje szívinfarktust kapott és ne haragudjak de azért nem írt mert el volt foglalva vele, de már jobban van..


Szóval sajnos ez nem vicc, szerintem nem érdemes egy napot se várni vele, mert abból lesz kettő és egy hét és abból egy hónap, aztán a baj megérkezik és ha kényszerűségből kerül orvoshoz az ember akkor már nagyobb a baj.


Szóval legjobb indulattal merem mondani, hogy kezdj bele. Legelőször el fog küldeni labor vizsgálatra ahol vért vesznek és vizeletet vizsgálnak. Abból kiderül majd sok minden.


Utána gyógyszereket fogsz kapni, amit rendszeresen szedni kell, hogy a vércukor szint beálljon. majd elmondják hogy kell diétázni és valószínüleg el fog küldeni a körzeti orvos diabetológiára is.


Ha betartod a diétát és szeded a gyógyszereket akkor be fog állni a vércukor egészségesebb szintre, mert ez így kezeletlenül nagyon veszélyes hosszabb távon.


Persze a döntés a Te kezedben van.

Viszont ha késlekedve döntesz azt később majd bánni fogod.

Nálam kb két év után jöttek rá, hogy cukor problémám van ahogy így vissza gondolok. Ha előbb tudom akkor korábban leálltam volna a cukor és a cukros dolgok falásáról.


Pl fehér kenyeret egyáltalán nem ehetek. burgonyából is csak jelképesen.

Fél almánál többet ha eszem akkor már a 2 órás étkezés utáni mérésnél is 8 fölött van a vércukor, ami nagyon sok.


Mostanában csak ritkán mérem mert már tudom miből mennyit lehet enni, már ránézésre is. Nem mérem a dolgokat grammra, mert látom a mennyiséget és már tudom. Na meg az ahogy szépen vissza fejlődtek a korábbi szövődmények, az is egy jelzés, hogy úgy komplexen jól csinálom. :)

2017. jan. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!