Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S Szívritmus zavar? A...

S. O. S Szívritmus zavar? A többi lent!

Figyelt kérdés
Egy kicsit eltérnék a témától,rövid leszek! Nos 3 hónapja közlekedési balesetem volt egy hónapja,járógipszet kaptam! Nem igazán tudtam eléggé mozogni,inkább csak bicegve mentem ide oda,meg sokat pihentem otthon,mert marhára fájt a lábam szóval,eléggé inaktív voltam! Az utóbbi 3 hétben azt érzem hogy csökkent a terhelésem nem tudok úgy mozogni mint a balesetem előtt! Hamar felmegy a pulzusom ha lépcsőzni kell,de úgy a kinti,benti munkákat el tudom végezni,de egy óra után már fáradok ez az "edzetlenség" jele?Vagy az hogy kényszerpihenőn voltam 3 hónapig,és nem mozogtam eleget? Néhány napja azt érzem hogy máshogy dobog a szívem normális ritmus 60/perc,váltakozva lassabb,gyorsabb ütemben! Ha sportolok kocogás,biciglizés akkor nem hallom(fűlzúgás)nem érzem! Csak nyugalmi helyzetben jön elő! Mi lehet ez? Szívritmus zavar? Nem dohányzom 4 hónapja,nem iszom alkoholt,energiaitalt! Vérnyomásomra szedek concort,tritacot 13 éve ezektől biztos,hogy nem lehet ritmus zavar! December közepén voltam EKG-én,és vérvételen minden rendben volt,de akkor még nem voltak tünetek,csak az erős szívdobogás! Szóval mi lehet ez a gyors lassú ütem igaz,nem egymás után gyorsan hanem pl 10 enyhe gyors utána belassúl! Szívritmus zavar,vagy pánik ?
2017. jan. 16. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nyugalmi helyzetben nem stabil a pulzusod, hanem váltakozik folyamatosan rövid időn belül, akkor úgy mondják, hogy nincs szinusz ritmusban. Ezt sokminden okozhatja, pl. pitvari fibrilláció is, de az edzetlenség biztosan nem okoz ilyet. További részlet kiderítéséhez mindenképp EKG szükséges és szakember.


Menj el dokihoz és csináltass EKG-t mihamarabb, mert ha pl. tényleg fibrillál a pitvarod, akkor szükséges lehet azonnali véralvadásgátló terápia elkezdése, különben nagyobb bajod is lehet.

2017. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt,gondoltam én különböző aritmiákra de erre nem,hogy akár pf is lehet! Ma már jól megfogta a Concor a lassú enyhe gyors szívdobogást,levitte kb 60 körülire! Egész nap szépen tartja még futásnál sem megy fel 70-75/perc körülire! Ma már egyre ritkábbak ezek a tünetek,tapintottam a pulzust és szabályos kivéve,mikor jön a légzési aritmia! Mindenképp elmegyek EKG-re sajnos Jövő hét hétfőre van időpont,remélem addig nem lesz semmi komolyabb! Egy valamit nem értek,ha egy hónapja készült EKG,labor eredmény mind tökéletes akkor hogy alakulhatott ki bármilyen aritmia is ennyi idő alatt? Pánikbetegség okozhat szívritmus zavarokat?
2017. jan. 18. 19:54
 3/3 A kérdező kommentje:

Azóta változtak a dolgok:


Egy hónapja csak este és egy párszor nappal is,de egy hete egész nap érzem hogy nagyon felpörög a szívem miközben felállok a fotelből leülök,az ágyra lefekvéskor,felkeléskor ha az ágyban forgolódom ilyenkor a pulzus a nyugalmi 60 65-ről felmegy 75 80 ra,de ha felveszek egy testhelyzetet akkor normál a pulzusom (kb:60 65)! Ugyanezek az értékek vannak miközben gyalogolok nyugalmi 60-ról 100 méteren belül felmegy,75-80-ra és sajnos az utóbbi napokban a vérnyomás is emelkedik a pulzus miatt 130 140-ig! Voltam az orvosnál 1 hónap alatt,két nyugalmi és egy 24 órás EKG,teljes labor,pajzsmirígy eddig minden rendben! Jövő hét kedden megyek Szív UH-ra! Vérnyomás csökkentőket szedek 13 éve Tritace,Concor elképzelhető hogy a gyógyszerek már nem fejtik ki a hatásukat? Vagy valamilyen szívbetegség jele lenne ez a pulzus és vérnyomás ingadozás? 33/F

2017. febr. 9. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!