Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Trombózisom volt, akiknek...

Trombózisom volt, akiknek színtén volt kerdeznem, hogy normalis e hogy ismet picit pirosodik? Többi lent

Figyelt kérdés

3 hete kerültem kórházba trombózissal combtőtől kismedencèig terjedt. Mar 1.5 hete itthon vagy,heparin szurit kapok napi ketszer sokkal jobb a labam nem faj nem dagadt szepen megyek igaz még csak keveset. Kerdesem az lenne hogy ma észre vettem hogy jaraskor megint pirosodik a combom picit es terd felett kicsit ég és viszket. Ez normalis trombózis utan? Mitől lehet?baj lehet?

Amugy 2 es kompresszois harisnyat hordok. Nem az egesz labam pirosodik csak terd felet comb középig amig harisnya ér. És fekvésre elmúlik.



2017. jan. 18. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 2 éve volt hasonló mértékű trombózisom,de ilyenre nem emlékszem,hogy lett volna. Mivel csak egy bizonyos területén van a lábadnak nem hiszem,hogy újabb trombózis lenne,de jobb ha megmutatod orvosnak. Hogyhogy injekcióban kapod még mindig az alvadásgátlót?
2017. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hat ez az... a kezelőorvosom a zárójelentésbe leírta hogy egy hétig szuri es utana gyógyszer. De a háziorvosom meg azt mondta hogy legyen 3 hónapig szuri es utana beszéljek a kezelőorvosommal szóval èn sem értem mit kevernek.

Egyébként mar nem faj,nem dagad de mèg mindig csak lakásban sétalgathatok.. ma vettem észre mikor csak fasli volt a labamon és csak terdig fasliztam be,hogy halvanyan pirosodik egy reszben terd felett addig amig fasli ért aztan ha pihenek hamar elmúlik.

2017. jan. 18. 21:28
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyèbkènt lehet belőle baj hogy én még mindig szuriba kapom a verhigítót? Clexane-t kapok napi ketszer 0.6 mg-t.
2017. jan. 18. 21:33
 4/15 anonim ***** válasza:
Végül is hónapok telnek el mire a vérrögök felszívódnak. Addig, ha nem teszed fel a lábad és nincs rajta harisnya vyga fásli sem,nehezebben folyik vissza a vér a vénákban és ettől lehet piros. Ha felkelsz akkor ne csak térdig fáslizd,hiszen tovább voltak trombusok a lábadban. Gondolom a harisnya is combtőig érő. Engem 7 nap után úgy engedtek haza a kórházból,hogy már Syncumar tablettára voltam beállítva.
2017. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

9 hetes terhes voltam,megszakítasom volt sajnos.mikor kiengedtek semmit nem mondtak el hogyan tovabb,en a eliquis gyogyszert valasztottam azt mondtak biztonsagosabb csak sajnos dragabb ezt a gyigyszert nem kell beallitani. Abba maradtunk hogy egy hetig szuri aztan gyogyszer,de hat haziorvosom közbe szólt. A clexane szuri nem olyan hatékony vagy biztonsagos? Azaz igazsag nagyon felek egy úhabb trombozistól vagy hogy leszakad es.... :-( a gyogyszertôl is felek mert elolvastam a mellekhatasait...

de nem tudom egy haziorvos miert ír felül egy kezelőorvost.

2017. jan. 18. 21:47
 6/15 anonim ***** válasza:
Szakorvosi javaslatot adott a kezelőorvosod,amit el kell vinned a háziorvoshoz? Mert az Eliquist csak arra írhatja ő meg,illetve csak nagyon drágán tudná felírni. Ha adott,akkot én sem értem,hogy a háziorvos miért húzza az időt. Írtam,hogy nekem 2 éve volt trombózisom. Előszöra, kórházban heparint kaptam,de közbe szépen bállítottak Syncumárra. Viszont 1 éve már meguntam a néha hetenkénti vérvételt,mert nem állt be az INR szintem és akkor a szakorvos engem is hasonló gyógyszerre állított be,mint az Eliquis (Xarelto). Azóta is azt szedem úgy,hogy évenete megújítják a javaslatot és a háziorvos minden szó nélkül felírja.
2017. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem kaptam javaslatot mert hogy a kezelő orvosom nem tudott volna mit írni ezt mondta.u h csak nagyon dragan tudja felírni a haziorvos.

Lenne egy kérdésem.nekem kismedencéig terjed a thrombus,akkor azert fajhat ott a hasam?illetve érintésre is?

Aggódom en már mindenen ezek utan,főleg hogy alig akartak észre venni sűrgősségin :-(

2017. jan. 21. 19:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen fájhat ettől,nekem még a szeméremcsontom is fált egy jó ideig.
2017. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az Eliquis kedvezményes felírásnak komoly kitételei vannak. Trombózisnál nem lehet az az első választott szer,illetve csak általános támogatással (ami ha jól tudom 20 ezer forint körül van havonta). Viszont már át kéne állni az injekcióról tablettára. Ez vagy Syncumar, vagy Warfarin. Ezek nem drágák éés hatásosak,de mellettük havonta (minimum) vért kell venni és oda kell figyelni az étkezésre . Fél év után viszont,ha nem lehet beállítani ezekre az INR értéket stabilan 2-3 közé,akkor lehet kedvezményesen felírni az Eliquist.
2017. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm! Hat nem tudom a haziorvosom miert a szurit akarja még kb 2 hónapig... de pénteken megyek hozza ezt meg fogom beszelni. Egyebkent rosszabb a szuri vagy nem olyan hatasos?
2017. jan. 21. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!