Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőgyulladásnál mitől terjed...

Tüdőgyulladásnál mitől terjed tovább a tüdőn a gyulladás? Magától ha nincs kezelve? Elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Ha nincs láz és köhögéskor nem jön fel semmi az a rossz mert akkor a szervezet nem tud vele megküzdeni? Gyógyszer nélkül mennyi ideig tart amíg eléri a súlyos állapotot? Bocsi a sok kérdésért csak egyetemre járok és esszéhez kell,ezeket meg nem találtam meg a neten.

2017. jan. 19. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Fuh, hat minden szeretnek lenni csak bunko nem gyakori kerdeseken, de kerlek nyugtass meg, hogy nem egeszsegugyben fogsz majd elhelyezkedni es ha igen, akkor nem aktivan a betegagy mellett, mert ezt illik tudni :D

Na de bunkoskodas letudva, jojjon a kozepsulis biosz!

A virusok olyan mikroorganizmusok, amelyek egyfajta parazitakent mukodnek, ami azt jelenti, hogy alapvetoen masik ugynevezett gazdaszervezetre van szuksege a szaporodasra! (Ehhez eleg vmilyen eukariota, vagy akar mar egy bakterium is)

Egyebkent a tudogyulladas lehet pont emiatt bakterialis, virusos vagy korokozo gombas fertozes is. De okozhatja meg egy csomo masik dolog is. Maga a tudogyulladast hordozo bakteriumot Streptococcus pneumoniae okozza nagy aranyban, de okozhatja masmilyen baci is(ennek kerlek olvass utana mert mar annyira nem emlekszem...:D)

Egyebkent maga a tudogyulladas az alveolusok gyulladasat jelenti es ebben a szovetben is terjed tovabb a betegseg es egyik masik tunete, hogy ezek az alveolusok megtelnek egy nyakos valadekkal, ami mondanom sem kell, hogy neheziti a legcseret (sejt es mechanikai szinten is)

Jellemzo tunetek: kohoges, eros hatfajdalom, nehez legzes, mellkasi fajdalom, LAZ.

Szerintem ha nincs laz es a kohogeskor nem jon fel semmi-de tegyuk fel, hogy nem vagyunk biztosak a diagnozisban, akkor azt mondhatjuk, hogy nincs is tudogyulladasa de azert elkuldjuk egy laborra. (A diagnozis felallitasanak az egyik feltetele a kopet tenyeszete, de szerintem ha nincs meg elegendo valadek, akkor nem annyira elorehaladott tudogyulladasrol beszelunk es valoszinunek tartom, hogy akkor a beteg magatol is meggyogyulna.)

Nos a tobbi kerdesedre nem lehet rendesen valaszolni. Ha bakterialis eredetu a betegseg akkor antibiotikum es meggyogyul hamar, ha virusos, akkor gazosabb(szerintem), mert virusos fertozesnel alt. Az immunrendszert kellene erositeni.

Gyogyszer nelkul mennyi ido? En erre azt irnam, hogy fuggo eletkortol, eletmodtol(taplalkozas, edzettseg) mas betegsegek fennallasa eseten...

Azt mindenkepp kiemelnem, hogy fontos a megfelelo szakkepzett felugyelet az ilyen betegek melle, hatranyban vannak a gyermekek es az idosek a gyogyulas soran...

Jo esszezest, bocsi a kezdeti bunkosagert ha valahol hulyen fogalmaztam vagy esetleg vmit tevesen irtam volna le (bar remelem, hogy nem, kerlek nezd el nekem, egesz nap tanultam, kisse zokni az agyam)

2017. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!