Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betelt a pohár! Mire utalnak...

Betelt a pohár! Mire utalnak ezek a tünetek, milyen kivizsgálások szükségesek?

Figyelt kérdés

Sose voltam egy nádszál, viszont sporttal nagyon fitt és igazán irigylésre méltó alakom volt 2-3 éve, azonban abba kellett hagynom. Azóta már több kísérletet is tettem rendszeres és hasonló mennyiségű, minőségű sporttal, de soha nem sikerült elérnem azt a pontot. Jelenleg már ott tartok, hogy heti 4-szer egy órás edzést csinálok, napi minimum egy órát sétálok, napi 2-3 liter vizet és zöldteát iszom, egészségesen étkezem (általában) és kalóriadeficitben vagyok (1000-1200 kcal körül), mégis csak gyűlnek rajtam a zsírpárnák.

Emellett a hajam is szörnyű mértékben zsírosodik, máskor három napig szép volt, mostanában pedig már az első nap végén undorító. (Nem mosom gyakran így sem, 5 napot szoktam várni.)

Kóros izzadásom is van nagyjából 2 éve és 1 éve alumíniumos szert használok erre a panaszomra. Eleinte ezt elég volt heti egyszer alkalmazni, pár hónapja azonban semmit sem ér.

A bőröm az arcomon és a kezemen ezen a télen kimagaslóan száraz és az alapos ápolás ellenére sem változik a helyzet.

Emellett nagyon fáradékony vagyok, 8 órás alvás semmit nem ér, ha pedig 10-12 órát alszom, akkor sem bírok későig fent lenni.


+ fogamzésgátlót szedek fél éve, de nem hiszem, hogy ez okozhatja az összes gondomat. (enyhe hormontartalmú, ha ez számít)


Kérem, bárki, aki hasznosat tud írni nekem a témába vágóan, ne habozzon, nagy szükségem van most minden ötletre, tanácsra.

Köszönöm. 21L


2017. jan. 24. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Vesefunkciódat mikor nézték?

A kóros izzadás a kiválasztás hiányának ellensúlyozása, a "zsírpárnák" meg lehet nem is zsírból vannak, hanem egyszerűen vizesedsz.


A helyedben én megvizsgáltatnám a veséimet...

2017. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

" + fogamzésgátlót szedek fél éve, de nem hiszem, hogy ez okozhatja az összes gondomat. (enyhe hormontartalmú, ha ez számít) "



Igen, ez elég sokat számít...

2017. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködés esetén is nehezebb fogyni, és a fáradékonyságért is felelőssé tehető.
2017. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek egy az egyben a pajzsmirigy alulműködés jelei, és nyilvánvalóan a háziorvosnál kell elkezdeni, aki hormonvizsgálatra fog küldeni, annak eredményével pedig endokrinológushoz. Ha tényleg az a helyzet, az napi 1 tablettával korrigálható.
2017. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, miért lett lepontozva, aki a fogamzásgátlóra is gondolt.

Sajnos akármilyen kis mennyiségű hormon van benne, akkor is teljesen felboríthatja a "rendszert". Akkor is ha szeded, és akkor is lehetnek gondok, ha majd hosszabb idő után abbahagyod.

Én sose szedném, ha újra 20 éves lehetnék.

2017. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Azért lett leszavazva a fogamzásgátlós ötlet, mert azt csak fél éve szedi a kérdező, de a panaszai már jóval korábban kezdtek jelentkezni.


Egyébként tényleg pajzsmirigy problémára utalnak a tünetek. Nem ártana egy kivizsgálás.

2017. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!