Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha évek alatt nem láttam nőni...

Ha évek alatt nem láttam nőni az anyajegyemet, valószínűsíthető, hogy nem melanomás?

Figyelt kérdés
Van egy pár fura anyajegyem, az egyiknek a széle elég vastagon világos barna, illetve az egyik anyajegyem környékén, az anyajegyet is áfedve van egy kis vörös folt. Mindkettő gyerekkorom óta ilyen, most 18 éves vagyok. Ha sose fájtak, viszkettek, véreztek, és sose láttam őket változni, valószínű, hogy csak jóindulatúan ilyenek? Úgy tudom, hogy melanoma elég gyors lefolyású betegség, és gyorsan képez áttéteket, de félek, mert ez azt is jelenti, hogy ha valami probléma van velük, már nagyon régen elkéstem. Jövő héten megyek szűrésre, korábban nem tud fogadni a doki. (igazából pont a szűrés miatt kezdtem el melanomás anyajegyek képeit csekkolni, és a furább anyajegyeim miatt annyira parázok most, hogy már második napja fetrengek gyomorgörcsben)

2017. jan. 26. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem valtozott az alakjuk es nem serultek, irritaltak, normalisnak neznek ki, akkor ne aggodj ezen foloslegesen.

A doki ugyis megnezi az osszeset, nekem azokat jobban nezegette amik tok laposak voltak mint a kiallot ami miatt mentem, mert le akartam szedetni.

2017. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Huh, hát remélem. Igazából ugyanúgy néznek ki, mint ahogyan mindig is emlékeztem rájuk, nem láttam változást, de félek, hogy ettől még van valami, csak én nem vettem észre. Amikor régebben voltam megnézetni anyajegyemet, akkor is hosszú halálfélelem-flashem volt egy darabig, nem könnyít a helyzeten, hogy felvételi előtt állok, és eleve minden napom be van táblázva... Azpn gondolkozom, hogy a pirosas rész valami heg miatt lehet, de hű, szóval ijesztő az egész, és ha benéztem valamit, mivel már évek óta így van, tuti az áttét.


Köszönöm a válaszodat, remélem, úgy lesz ahogyan mondod. :) Az biztos, hogy egyik se volt irritábilis.

2017. jan. 26. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj! Nekem az egyik pl nott is (a szolitol - elonapoztam a nyarra) amiatt mentem oda. Csak nem nagyon vettem eszre, mert a hatamon van...en is nagyon meg voltam ijedve, de kiderult hogy semmi baja nincs. Meg utana nem is vetettem le, mert osszel -telen kellett volna, de kozben kismama lettem, igy mand iden osszel fogom csak.

Nyugodj meg, tudom rengeteg rosszat olvasni a neten errol, de nem ez az altalanos az anyajegyekkel kapcsolatban. Valahol jogos hogy probaljak felhivni a figyelmet a szurovizsgalatokra, de valahogy nalunk ezt mindig remtortenetettekl teszik.

Minden rendben lesz! Elmesz a szuresre, es utana megnyugszol egy jo idore :) Majd meglatod!

2017. jan. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy így lesz. :) Köszönöm, hogy írtál, sokat segített, de tényleg. :)
2017. jan. 27. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Voltal mar szuresen?
2017. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam szűrésen, egy anyajegyem se rosszindulatú, kettőt le fognak venni a biztonság kedvéért, mert túl nagyok.
2017. jan. 31. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szuper! Mondtam hogy nem lesz azokkal semmi gond :) jol tetted hogy megnezetted oket!
2017. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én meg köszönöm mindenkinek, hogy megnyugtattak. :) Véglegeset nyilván a szövettan fog majd mondani, de nagyon valószínű, hogy nincs semmi bajom.
2017. jan. 31. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!