Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Néha kissé magasnak érzem a...

Néha kissé magasnak érzem a vérnyomásomat. Honnan tudhatom hogy a sok stressztől vagy valami betegség miatt van-e?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat stresszelek alapvetően, tele vagyok feszültséggel meg félelemmel, viszont mostanában néha akkor is magasnak érzem egy kicsit, amikor úgy érzem nyugodt vagyok. Főleg amikor unatkozok akkor van ez. Megmérni nem szoktam, de érzem én azt a fejemben meg a mellkasomban néha hogy megemelkedhetett a vérnyomásom. Enyhe nyomásérzés, néha kisebb fejfájással, időnként erős szívverés.

Milyen orvoshoz kéne ezzel elmennem? Vagy pszichológus, pszichiáter kell?

21/F


2017. jan. 27. 09:27
 1/3 A kérdező kommentje:
És ilyen hogy mozgás, sport nem segít, mert ettől eltekintve is amikor nyugalmi helyzetbe kerülök akkor meg előjön ez amiről írtam egy idő után. És ilyenkor próbálhatom magam nyugtatni lelkiekben, meg lélegezhetek mélyeket, nem mulasztja el a problémát
2017. jan. 27. 09:30
 2/3 A kérdező kommentje:
Magasvérnyomás-betegséget örökölhettem egyébként, az anyámnak és az ő anyjának van ilyenje
2017. jan. 27. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Könnyen előfordulhat, hogy a stressztől illetve mentálisan rossz állapot (szorongás, félelem) miatt van, de biztonságképpen elmehetsz a háziorvosodhoz és kérhetsz tőle beutalót a belgyógyászatra illetve kardiológiára, hogy ezzel kizárjátok azt, ha testi/szervi eredetű. Amennyiben nem ilyen téren van a probléma, pszichológust javasolnék inkább!
2017. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!