Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Le tudná valaki írni, hogy mi...

Le tudná valaki írni, hogy mi is az a reuma - de úgy, hogy meg is értsem, mert innen a netről nem értettem a lényegét (zavaros)?

Figyelt kérdés
És, hogy gerincsérvvel plusz egyik alsó lábszár dagadás - a háziorvosom miért reumatológushoz utalt?
2017. jan. 27. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A reumát, és a reumatológust nem lehet egy lapon említeni.

A reuma az egy összefoglaló név különböző elváltozások az ízületekben, amik fájdalmat okoznak.

A reumatológus viszont az orvostudománynak egyik szakosított ága, melyre orvosokat képeznek ki.

Gerincsérvvel ideggyógyászat foglalkozik, majd idegsebészet. A lábszár dagadással viszont ortopédia.

A háziorvosod valószínű azért utalt a reumatológiára, mert nem voltál képes panaszadiat egyértelműen a tudtára adni.

2017. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ. A háziorvosom teljesen képben volt, tudott mindent, ami tudható volt. A lábdagadásommal először a sürgősségire küldött, ott megállapították, hogy nem trombózis - viszont egy régi trombózis nyomait megtalálták, amiről én nem is tudtam (hogy lett volna valamikor is). El tudtam mondani, hogy mi fáj, hol fáj, mióta, meg, hogy 6 éve közel álltam a gerincműtéthez (tipikus jobb lábba sugárzó fájdalom, zsibbadás, isiász...). Nem annyira bonyolult ez a dolog (max egy kicsit). Kb. egy hónapig nem is kértem időpontot a reumatológushoz, mert nem értettem, miért oda küld, hiszen minden tünetem megvolt most is, ami 6 éve - plusz az (jobb) alsó lábszáram megdagadása.
2017. jan. 27. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!