Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aceton szagú a vizeletem...

Aceton szagú a vizeletem cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos közbe közbe elöfordul hogy a vizeletemnek aceton szaga van.... A családban sok a cukorbeteg félek hogy cukros lettem


2017. febr. 6. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból semmit nem lehet megállapítani. :(


Házidokidat kérdezd meg, az elküld vizsgálatokra.

2017. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de azért ebből még nem biztos.

Ha a családban sok cukorbeteg van, akkor biztosan van vércukormérőtök. Mérd meg magadnak. Neten találsz leírásokat, hogy mikor kell mérni és milyen érték számít magasnak.

Ha magas, akkor menj el a háziorvoshoz és el fog küldeni laborba. Illetve ha nem akarod magadnak otthon méregetni, akkor rögtön mehetsz a háziorvoshoz. Időnként egyébként sem árt egy labor, akkor sem, ha semmi panaszod nincs.

2017. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, patikában is lehet vércukrot méretni, de csak éhgyomorra van értelme.


Viszont: nem biztos, hogy acetont érzel. Húgyúti fertőzésnél baktériumok termelhetnek nitritet, aminek erős vegyszer szaga van. Lehet, hogy ezt érezed. Ez alkalmanként jelentkezik, főleg, amikor sokáig nem voltál pisilni. Antibiotikummal könnyen kezelhető. Nem feltétlenül jár fájdalommal vagy egyéb tünetekkel. A helyedben kérék egy ilyen vizeletvizsgálatot, abból kiderül, van-e baktérium, fehérje, vér vagy cukor a vizeletben, és onnan lehet továbbmenni. Másnapra megvan az eredmény. A házidokihoz fordulj.

2017. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a cukorbetegeknek lehet aceton szagú a vizeletük. Elég az hozzá,ha nem iszik valaki elegendő folyadékot. Mivel a családodban több cukorbeteg is van, neked fél évente tanácsos lenne elmenned vérvételre és közben havonta magadnak is megmérni otthon. A gyorsteszt nem ad olyan pontos eredményt,mint a vénás vérvétel utáni laborvizsgálat!
2017. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éhezés, ketogén diéta is okozhatja. Nem eszel mostanában húst hússal?
2017. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!