Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora esély van rá, hogy...

Mekkora esély van rá, hogy olyan ember elkapja az influenzát, aki nem szed vitaminokat, és nem eszik gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömről van szó, semmilyen vitamint nem szed, nem eszik gyümölcsöt, a zöldségeket utálja, tejtermékeket sem fogyaszt, és úgy általában is alig eszik valamit. Hiába mondjuk neki, hogy ez egészségtelen, nem hallgat ránk... Mindig az a válasza, hogy ezektől függetlenül sem beteg, és nem kapta el az influenzát (ez mondjuk tényleg így van) Ilyen egészségtelen életmód mellett mekkora az esélye, hogy elkapja az influenzát, vagy valamilyen komolyabb betegséget? Aggódunk érte...

2017. febr. 6. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont annyi esélye van elkapni, mint neked. Egyébként meg nem értem, miért aggódtok, majd meggyógyul.
2017. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem szedek vitaminokat, gyümölcsből is minimálisat fogyasztok, zöldséget is max. főzelékben eszem, de ritkán.

Többen is voltak az elmúlt hetekben influenzásak a családban, a munkahelyen, köztük a kisfiam is, aki még kicsi, vagyis elég sokat szeretgetett akkor is, amikor beteg volt, én sem kaptam el.

Jó, persze, még elkaphatom, viszont hetek alatt eddig még nem történt meg.

De ha még el is kapja valaki, akkor mi van? Számtalan kórokozó van az influenzán kívül is, ami ugyanilyen tüneteket okoz, el kell menni orvoshoz, mert nem az gond, ha elkapod, hanem ha nem vagy belőle normálisan kikezelve.

És az sem véd meg tőle, ha történetesen szedsz vitaminokat. Anyósom pl. szed vitamint, zöldséget, gyümölcsöt is jóval többet fogyaszt, mint én, mégis 2 hete beteg, szerencsére már jobban van.

2017. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szamo77db ***** válasza:
Meg a védőoltás. Az segítene legtöbbet talán, bár az is hasznos, amit előttem leírtak a táplálkozásra vonatkozóan. Én minden évben beoltatom magam, tavaly késő őszön is így volt. Egyelőre nem voltam influenzás. (Csak el ne kiabáljam!)
2017. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vitaminokat szedek (nem kis mennyiségben), napi szinten (próbálok) gyümölcsöket, zöldségeket fogyasztani. Ásványi anyagokat is szedek. Nagyon sok folyadékot iszom. Nem ér semmit esetemben.
2017. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!