Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ekkora esély van rá, hogy az...

Ekkora esély van rá, hogy az ember talál egy jó tb pszichológust?

Figyelt kérdés

Csak mert itt, a család témában csomóan ezt havasolják, pénze meg nem mindenkinek van magán úton menni? Vagy mire gondolnak?


(Remélem a kategóriában maradhat a kérdés, engem anyukám terrorizál, zsarol érzelmileg ( azzal, hogy ő úgyis meghal..folyton ezt mondta, ha valami olyat csináltam, hogy ő meghal: volt, hogy azért, mert márgesítettem, és ő az idegtől fog, ezt már gyerekkormban kezdte, hát..nagyon "jó" érzés ilyet hallniani és ebben élni...), és érzem, hogy lépnem kell valamit már...szorongok, pánikbeteg vagyok, és kis dolgokból s tragédiát csinálok, és hetekig dolgozom fel, vagy hónapokig, félek, mi lesz rosszabb esetben)


2014. júl. 22. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem nem sok! :/
2014. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ez tudod olyan, hogy pl. a háziorvosát általában maga választja az ember. Ha problémái vannak, elsőnek hozzá fordul, tőle kér beutalót bőrgyógyászatra, belgyógyászatra és pszichológushoz is egyaránt.


Na most ha a háziorvosod jól választottad, márpedig azt tényleg szimpátia alapján szokás, akkor megkérdeheted, ismer-e vagy hallott-e jó hírű, normális pszichológusról, és lenne-e kedves hozzá beutalni. Ennyi.


De ha mégsem tetszik akihez küldenek, egyszerűen átkérheted amgad máshová

2014. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én épp ezt keresem Bp-en, ugyanilyen problééma miatt. Az egyik már kudarcba fulladt, a másik egy találkozó után még csak hiteget, mindig telefonáljak 1 hét múlva...

Alkalmanként 8 ezerért viszont nagyon lelkesen egyeztetett időpontot velem egy fizetős, de az kizárt.

2014. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, és akik ezt írják, biztos vagyok benne, hogy nem is jártak még pszichológusnál, csak annyira gáz a kérdés, hogy ahhoz már tényleg az kéne. Én tizenévesen kíséreltem meg több öngyilkosságot, és az orvosok nagy küzdelme árán túl is éltem mindet, s engem is beutaltak a gyermek és ifjúsági ideg gondozóba, az konkrétan pszichiátria volt. Képzelj el egy 50-es nénit, aki mikor a problémáidról beszélsz kényszeresen mosolyog, majd egy óra múlva odaadja a vényt a gyógyszeredről és mehetsz. Igaz, ez bő 10 éve volt, de akkor is. Nekem semmit sem ért az egész. A saját döntésem volt, hogy anyám miatt nem vagyok hajlandó se megzavarodni, se meghalni - ha már eddig nem sikerült. Elmentem messzire kollégiumba (gimi), utána még messzebbre egyetemre, most meg ott dolgozom, ahol az egyetemet végeztem. Anyámmal évente egyszer találkozom, így kibírható, viszont apával nagyon jóban vagyok, ő titokba jön hozzám kb. havonta és elég sokat beszélünk telen. Együtt él anyámmal, nem egyszerű... 26N
2014. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem még az jutott eszembe, hogy családsegítő szolgálatoknál, gyermekjóléti szolgálatoknál (gondolom kiskorú vagy még) vannak szerződött pszichológusok.

igaz, csak heti néhány órában és előtte szociális munkás fogja meghallgatni a gondodat, de ez is lehet egy járható út- illetve egy jó szociális munkás is tud(hat) részben segíteni rajtad.

És ez is ingyenes, csak nem egészségügyön belül, hanem a szociális ellátórendszerben.

Itt is ugyanolyan pszichológusok dolgoznak, mint a szakrendelőkben, kórházakban (ide csak heti pár órát járnak szerződéssel).

Járj utána ennek is.

2014. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat, most nem tudok többet reagálni, majd később!


5. Nem, nem vagyok, nem is tudom, honnan szedted ezt. A válaszod viszont nekik hasznos lehet, ha pont olvassák, nekem ez a megoldás kilőve.

2014. júl. 22. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!