Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lenne ez? Szívritmus zavar...

Mi lenne ez? Szívritmus zavar Szívbetegség?

Figyelt kérdés
Egy hónapja csak este és egy párszor nappal is,de egy hete egész nap érzem hogy nagyon felpörög a szívem miközben felállok a fotelből leülök,az ágyra lefekvéskor,felkeléskor ha az ágyban forgolódom ilyenkor a pulzus a nyugalmi 60 65-ről felmegy 75 80 ra,de ha felveszek egy testhelyzetet akkor normál a pulzusom (kb:60 65)! Ugyanezek az értékek vannak miközben gyalogolok nyugalmi 60-ról 100 méteren belül felmegy,75-80-ra és sajnos az utóbbi napokban a vérnyomás is emelkedik a pulzus miatt 130 140-ig! Voltam az orvosnál 1 hónap alatt,két nyugalmi és egy 24 órás EKG,teljes labor,pajzsmirígy eddig minden rendben! Jövő hét kedden megyek Szív UH-ra! Vérnyomás csökkentőket szedek 13 éve Tritace,Concor elképzelhető hogy a gyógyszerek már nem fejtik ki a hatásukat? Vagy valamilyen szívbetegség jele lenne ez a pulzus és vérnyomás ingadozás? 33/F
2017. febr. 9. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem nagy ingadozás, ne izgulj! Szívbetegségnél azért ez durvább szokott lenni a nyugalmihoz képest. Ha jó lesz a szív ultrahang, akkor próbálj meg sportolni valamit.
2017. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szív UH-tól tartok nagyon mert ha 3 EKG után sem igazolódott hogy valami ritmuszavar okozza ezeket a pulzus és vérnyomás emelkedéseket,akkor lehet egy billentyű hiba is akár,vagy más valami! Ha az ultrahang nem talál semmit,akkor valószínű hogy a gyógyszerek nem fejtik ki a hatásukat? A sürgősségin mikor kértem egy szív UH vizsgálatot,az orvos csak mosolygott és, csóválta a fejét hogy 3 jó EKG labor,pajzsmirígy után is kérem a vizsgálatokat! Várom a tippeket hogy mi lehet ez amit fent írtam!
2017. febr. 9. 18:01
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy két hónapja balesetem volt, eltört a lábam,nem nagyon tudtam mozogni max sétáltam gyalogoltam,de előtte aktívan mozogtam biciklizés futás kocogás!
2017. febr. 9. 18:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Azok amiket leírtál teljesen normális emelkedések! Ennyi emelkedés bőven belefér. Egyébként a stresszz is szerepet játszhat benne,úgyhogy jó lenne ,ha nem agyalnál ezen!
2017. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még valami,ha úgy érzed,hogy az eddigi vizsgálatok eredménye nem nyugtat meg,akkor terheléses EKG-t kérjél,mert az mutatja ki,hogy terhelés hatására kórosan emelkednek-e ezek az értékek.
2017. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!