Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok, vagy csak...

Beteg vagyok, vagy csak szorongok esetleg pánik vagy depreszió? Hasonló eset?

Figyelt kérdés
Június óta dolgozom egy olyan cégnél ahova autóval tudok járni és ezek után 6 órát autóba töltök majd itthon sem nagyon csinálok semmi érdemleges fizikai melót. Az utóbbi hetekben azt érzem, hogy nem vagyok a régi önmagam fizikailag. Minden megterhel. Alig bírok lefutni egy kört, de ha lefutom akkor pulzusom magas és megfájdul a fejem, vagy utána kicsit szédülök. Néha mikor a városban sétálok akkor olyan mintha kimenne a lábam alól a talaj. Mintha nem betonon hanem gumiszőnyegen sétálnék. Mintha az érzékeim beakarnának csapni. Szorongós vagyok és nem nagyon kezelem. Már odáig eljutottam, hogy nem merem magam terhelni nehogy baja legyen a szívemnek. Főleg mióta ennyi ember meghal hirtelen szívmegállásba. Augusztus végén voltam kardiológián ahol csináltak egy szív uh-t . Teljesen negatív lett. Még sem nyugodtam meg. Mit tehetek?

2013. okt. 16. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Azért válaszolok, mert engem is hasonló tünetek kínoztak kb. 10 éve. A "gumiszőnyeg-érzés" szaknyelven agorafóbia, a tériszony egyik fajtája, ami a szorongással hozható összefüggésbe. Ha pszichiterhez fordulsz, valószínűleg antidepresszánst és/vagy nyugtatót fognak felírni, ami a szedés ideje alatt elfedi a fizikai tüneteket. Így 10 év távlatából azt mondom, nem ez a megoldás, hiszen egy csomó utóhatása van ezeknek a szereknek. Nekem pl. sokat romlott a memóriám és közömbössé váltam. Ezek a mellékhatások nem hiányoznak senkinek sem, szóval azt javaslom, próbáld magadban tisztázni, hogy az életed mely területein érzed magad bizonytalannak.(Ez a padló ringatózás érzés a lelki gondok fizikai megtestesülésének tipikus példája.) Ajánlom még a masszázst, ami napokra feltölti az ember lelkét, kellemes közérzetet nyújt. Ha egyedül nem megy, fordulj pszichológushoz. A saját példámból kiindulva tanácsolom azt, hogy a gyógyszer legyen a legutolsó "megoldás"

Jobbulást Neked!

2013. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

A pánik ilyen. Azt hittem, meghalok, míg nem szóltak, hogy csak pánik. Akkortól rohamosan javult. :)

Más. Mikor én dolgoztam kocsiban sokat, hónapokba telt, míg nem fájt a fejem végre. Iszonyat a levegő. Lehet, hogy attól szédülsz, vagy rosszul.

2013. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves első! Köszi a válaszod, jól esett, hogy nem agyi vagy szív eredetű a problémám. Mivel már lassan azt képzelem be magamnak hogy minden terhelésre jelentkező pulzus emelkedés valamilyen kardiovaszkuláris elváltozás miatt van. Már én is gondolkodtam a pszihológuson (bocs hogy nem úgy írtam ahogy kell), mert már voltam 2 éve pszchiáternél és az általad leírtak alapján próbáltak kezelni de 2 hónap után azt mondtam, ez roszabb így mint előtte. Neked hogy sikerült kilábalnod belőlle pontosan? Tünetmentes vagy? Az még egy hatalmas problémám már hogy hiába tudom hogy ez a bajom, mindenbe a testi elváltozást keresem. Pedig annyira de annyira nem akarom. Egy több éves hiányállapot (pénz, munkahely) után most mindenem megvan hirtelen. Pénz munkahely feleség és egy csodálatos gyermek.
2013. okt. 17. 19:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A helyedben mindenképpen elmennék háziorvoshoz, hogy az összes lehetséges fizikai elváltozást ki lehessen zárni. Írtad, hogy voltál szív ultrahangon, ami negatív lett, de engem a szédülés miatt annak idején elküldtek koponya MR-re, fülészetre, szemészetre és vérvételre is. Ez már csak azért is fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy a szervezeteddel minden rendben van.

Sajnos nekem még nem sikerült teljesen kilábalnom a pánikból és a depresszióból, de rajta vagyok az ügyön. Ez egy nagyon hosszadalmas folyamat, hiszen a szorongásaink sem azonnal, hanem az évek során felhalmozódott lelki traumák miatt alakultak ki. Te is írod, hogy éveken keresztül fennálló nehézségeken vagy túl. Az agyunk nem felejt egyhamar, különösen, ha még mindig sokat agyalsz a történteken. Ami nekem sokat segített, az az állapotom elfogadása volt. Nem akartam görcsösen, hogy a változás egyik napról a másikra következzen be.

Fontos, hogy elfoglald magad, és olyan dolgokat végezz, amelyek lelki feltöltődést nyújtanak. Ha most nem bírsz sportolni, akkor ne erőltesd. Próbálj mindennap olyan dolgokra fókuszálni, amiért büszke és hálás lehetsz, mint például a feleséged irántad érzett szerelme vagy a gyermeked önzetlen ragaszkodása. Ha a vezetés sok erőt vesz ki belőled, néha tarts egy kis szünetet, és gondolj arra, hogy a fárasztó nap végén újra láthatod a szeretteidet, és a jól elvégzett munka jutalmaként tervezzetek közös programokat. Ha közös élményeket helyezel kilátásba, szintén enyhíthetsz a tudatalatt lappangó szorongásaidon.

Javaslom, hogy keress rá "A test lázadása" című könyvre, ami segíthet eloszlatni a testi betegségek miatt érzett aggodalmaidat.

2013. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!