Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Savanykás ízérzet reggelente...

Savanykás ízérzet reggelente a szájban és torokfájás. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Hiába megyek el az orvoshoz, már több orvos is látott és a diagnózis mindig ugyanaz.Virusos torokfertőzés.Hiába mosok fogat reggel és este is, reggel úgy kelek mintha nem mostam volna.Fura savanykás ízérzet van a számban és már ott tartok hogy 1-2 fogam fáj és sajog.Mintha ez a reggeli valami a nyálamban oldaná a fogzománcom.Rettenetesen félek hogy kihullanak a fogaim de nemtudok már mit csinálni milyen orvoshoz forduljak hogy megmondja mi a bajom?4 hónapja nem tudja egy orvos se megmondani mi a bajom.Fül-orr gégész és 2 háziorvos is látott már.A gyógyszerek természetesen nem hatnak.Érdekes még hogy nem minden reggel áll ez fent, van amikor torokfájás nélkül ébredek de ez az íz általában mindig megvan.Volt már valakinek ilyen baja?Tudja valaki mi lehet ez és hogy milyen orvoshoz kell vele fordulni?Köszönöm annak aki tud valami infóval szolgálni :)
2017. febr. 14. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a gasztroenterológiára mennék. Több mint valószínű a gyomorsavad folyik vissza az éjszaka folyamán, ami a torokfájást, fogzománc sérülést okoz. Amíg nem érsz orvosig addig savcsökkentőt (patikában vény nélkül a Reni, és a Quamatel kapható) Éjszakára a párnát megemelni, este szénsavas üdítőket, csokoládét savat megemelő ételeket ne fogyassz:)

Jobbulást!

2017. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elso kommentelohoz meg hozza tennem, hogy a bal oldaladon fekudj, mivel anatomiailag a gyomorszaj jobbfelé nez, igy ezzel is segitheto ez a problema. Krakogas, ilyesmik nincsenek?
2017. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínű,hogy reflux. Feljön a gyomorsav.

Megemelt párnával aludj, lehetőleg hanyatt fekve. Így kevesebb eséllyel fog feljönni a sav.

Kételkedem ebben a vírusos torokfertőzésben, inkább a sav marja a torkod. Mellesleg savanykás íze van és oldja is a fogzománcot.


Gasztroenterologia foglalkozik vele. Nem tudom,kell-e beutaló. Ha igen, akkor a háziorvos ad.

2017. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, még annyi hogy a fűl orr gégész is gondolt erre de aztán elvetette de felírt nekem egy Ulprix gyomorsav ellenálló tablettát amiből még van.Az jó lehet ha szedem?
2017. febr. 14. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Próbáld meg, ha nem használ válts másik savlekötőre.
2017. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Visszamentem az orvoshoz és mivel nemigen talált már más lehetőséget így reflux gyanúsnak írt be és most kapom a gyógyszereket erre
2017. febr. 15. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!