Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás ébredés után?

Magas vérnyomás ébredés után?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja szedek vérnyomáscsökkentőt minden reggel evés után az előírt adagot be is veszem rendben tartja napközben, frontoknál szokott zavar lenni de azt már tudom kezelni. De az mitől van hogy mikor felkelek és megmérem a vérnyomásom magas a felső érték nem is annyira de a az also 97-98 környékén van ami elvileg nem jó. Ez mitől van. Ilyenkor mindig megijedek és ez nem épp a legjobb főleg mert könnyen pánikba esem amitől még feljebb megy a nyomásom
2017. febr. 25. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy reggel indulnak be a hormonok, azért reggel a legmagasabb a vérnyomás. És ezért kell a gyógyszert reggel bevenni.
2017. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hajnali,reggeli vérnyomásemelkedés nagyon gyakori és oda kell figyelni rá! Az olyan betegeknek akiknek rendszeresen hajnalban vagy reggel magas a vérnyomásuk vagy az esti gyógyszer bevétel,vagy ha az nem elég (nem tart 24 órán keresztül),akkor a gyógyszerezés kiegészítése szükséges úgy,hogy a reggeli adag mellé este is adni kell vérnyomáscsökkentőt. Nagyon fontos ennek beállítása,mert a legtöbb szív-,érrendszeri halálozás a hajnali , reggeli órákban következik be. Menj el az orvosodhoz és mondd el neki,hogy mit tapasztalsz.
2017. febr. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Általában az alsó érték a magas 90 feletti lehet az az oka hogy bepánikolok? Abban profi vagyok annyira szeretném normális szintre beállítani a vérnyomásom ,hogy ha egy kicsit is közel van a rossz tartomány felé elkezdek idegeskedni és egyre feljebb megy. Okozhat ez az idegeskedés is magasabb értéket a felső érték 110 és 129 között van általában csak az alsó a gond
2017. febr. 26. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!