Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a jelentése ezeknek a...

Mi a jelentése ezeknek a kifejezéseknek? Az ujj perceinek struktúrája diffuse inhomogenitást mutat, az alapperc basisa mésszegény.

Figyelt kérdés
Van valaki aki megvàlaszolnà ezen orvosi szakszavak jelentèsèt? Köszönöm.
2017. márc. 2. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ujjpercek szerkezete szétterjedten (nem körülhatárolhatóan) egyenlőtlenséget mutat. Az egyenlőtlenség jelen esetben úgy kell érteni,hogy nem egyforma a szerkezete (ezt most pontosan nem tudom, mire értette).

Az alapperc alapja mészszegény.

De mi a diagnózis? Vagy mi a probléma?

2017. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt. Többszörös törèsem volt,műtottèk is. Fèmkivètel utàn több mint egy hónappal kèszült a felvètel.
2017. márc. 2. 17:36
 3/11 A kérdező kommentje:
Most nem vagyok tisztàban azzal,hogy így mozgathatom e vagy sem.... jelenleg folyik(folyna) a gyógytorna...
2017. márc. 2. 17:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Bizonyára mozgatni kell, mert bemerevedik és a mozgató izmokat is újra erőbe kell hozni. Ennek az egyik célja a gyógytorna. De gyógytornán kívül is mozgatni kell, ha csak nem mondta az orvos az ellenkezőjét.
2017. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyógytornászodnak mutasd meg a leletet, bár normális esetben meg kellett hogy nézze, mielőtt nekiállt veled foglalkozni.És kérdezd meg tőle mindazt, amit ide felirtál. Amikor én csuklótörés után gyógytornára jártam, nekem sok mindent elmagyarázott a gyógytornász. A dokinak nincs ideje rá, mert futószalag van , de a gyógytornász, miközben mozgattatja a kezedet, tud beszélni.
2017. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A problèma az hogy ma voltam röntgenen ès kèt hèt utàn fogja làtni az orvos az eredmènyt,akkor lesz kontroll. Egyèbkènt varratszedès óta csak is azzal foglalkozok,hogy mozgassam csak sajnos nem megy a hajlítàs. Làtom èrtesz ehez a dologhoz,köszönöm mègegyszer a vàlaszod.
2017. márc. 2. 17:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha esetleg az idősebb korosztályhoz tartozol, akkor a mészszegénység miatt érdemes lenne csontritkulás vizsgálatra elmenned.
2017. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megmutatom neki jövőhèten, aztàn majd kiderül,hogy tudja e èrtelmezni :(
2017. márc. 2. 17:49
 9/11 A kérdező kommentje:
26 vagyok,biztos a törès miatt alakult ki mèsszegènysèg. Ezt lehet valamivel kezelni?
2017. márc. 2. 17:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Korábbi válaszoló vagyok. Minél fiatalabb valaki, annál jobbak a teljes gyógyulás esélyei. Én 55 voltam, amikor ripityára törtem a csuklómat, és 14 hónapig tartott, mire azt mondhattam, hogy meggyógyult. De nem is hitegettek, azt mondták türelem és gyógytorna. Két műtétem volt. Ennek már több mint két éve. Engem, életkoromnál fogva, küldtek csontritkulás vizsgálatra is, de csak minimális tünetet találtak, nem is kaptam gyógyszert. Kalciumban gazdag táplálkozást javasoltak: sok sajt, jó minőségű tejtermékek., zöldségfélék - spenót, káposzta, sóska -, dió, bab. A csontok 30 éves korig erősödnek, épülnek, utána kezdődik a "leépülés". Ahogy értem, csúnya, darabos törésed volt, különben nem is használtak volna fémet... Biztos, hogy türelmesnek kell lenned, lassan gyógyulnak ezek a fránya apró csontok. Valószinű hogy izületet is érintett a sérülésed. Nekem a langyos vizben való mozgatást javasolta a doki, és az valóban igen jó hatású volt. Nem kell erőltetni semmit, mert az árthat, de szépen, lassan hajlitgatni, mozgatni, és egyszercsak beindul. A gyógytornász majd mondja, hogy kisizület, nagyizület... jó lenne, ha minél előbb gyógytornászhoz jutnál.
2017. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!