Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőrák végstádium? Mennyi...

Manócska1 kérdése:

Tüdőrák végstádium? Mennyi ideje lehet hátra?

Figyelt kérdés
nagynéném végstádiumú tüdőrákos. mennyi lehet neki hátra? tapasztalat?

2017. márc. 3. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
egy ismerösömnek 3 hónap volt.de ez valtozó.
2017. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban mindenképp kevesebb mint egy év, de reálisan nézve inkább maximum fél év.


Nem kis sejtes tüdőráknál (NSCLC) 4-es stádiumban (metasztatizált állapot) az 5 éves túlélés 1-2%, a medián túlélési idő 8 hónap. Kissejtes tüdőráknál (SCLC) az 5 éves túlélés az összes stádiumot figyelembe véve 6%, a medián túlélési idő kezelés nélkül 2 hónap, kezeléssel akár 6-12 hónap is lehet.

2017. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. pontosan nem tudom,neki milyen van de már csak tapaszt kap,mert a gyógyszerek nem segítenek szegénynek sajnos
2017. márc. 3. 11:40
 4/6 anonim válasza:
Szerintem nem az idő fontos ebben a helyzetben, hanem az, hogy fájdalom mentesen tudjon elmenni.
2017. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent a végstádium? Egy rokon most van túl a 2.kemón, nem tudom hogy mire számítsak...és azt hiszem ő sem. Vagy csak nem mondja el. Semmi esélye arra, hogy felépüljön?
2017. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Moncsika1108 válasza:
Édesanyám 1,5 hónap alatt elvitte.Onnantól hogy menni nehezen tud,vizelet és széklet tartási problémák alakulnak ki kb 1 hete van hátra.Több ismerősünk is így tapasztalta.Sok erőt kívánok!
2017. márc. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!