Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet orrsövényferdülés?

Ez lehet orrsövényferdülés?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal hogy 18 éves vagyok és még tisztán emlékszem hogy anno semmi baj nem volt a légzésemmel, simán tudtam levegőt venni... kb 3 éve jelentkezhetett ez hogy folyamatosan úgy érzem, hogy be van dugulva az orrom. Nincs az orromban semmi váladék, hiába akarom kifújni nem jön semmi. Nagyon idegesítő amikor egész nap nem kapok levegőt és mire hazajövök a suliból már kész agyhalottnak érzem magam. Orrsövényferdülésre gondoltam, de akkor viszont nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy 1 fujasnyi orrspray utan semmi problema és tisztan kapok levegőt? Valamint ha "stabil oldalfekvésben" vagy magzatpózban fekszem akkor mondjuk CSAK EGY orrlyukamon de legalább azon az egyen tisztán kapok levegőt. Hason vagy háton fekve viszont sokszor még egy pici levegőt sem tudok magamhoz venni az orromon keresztül. Ezek alapján mire gondoltok mi lehet? Allergia? Orrsövényferdülés? Polip?

2017. márc. 10. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orrsövényferdülés. Nekem az van, és nagyon hasonlóak a tüneteim. Én már egyszer megműttettem, akkor olyan fél-egy évig jó volt, de aztán vissza"ferdült". Ha lefekszem aludni, a jobb oldalamon fekve jó (a bal orrsövényem van elferdülve), úgy kapok levegőt a bal orrlyukamon keresztül is (persze ha előtte kifújtam). A hátamon és a hasamon fekve nem is tudok aludni. Már bánom, hogy nem endoszkópos mikrosebészeti eljárással műttettem, azzal nem csak 5-7 centit hoznak helyre, hanem 12-14 centit, állítólag egészen fel az agyig. Azért egy kicsivel jobb, mint a műtét előtt, akkor rendszeresen felébredtem arra, hogy ki van száradva a szám, mert csak azon keresztül kaptam levegőt. A víz persze most is be van készítve az ágyam mellé, néha most is felébredek.
2017. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) hagyományos úton nem hiszem hogy meg fogom műttetni, mert borzalmas dolgokat olvastam róla. Viszont az endoszkópos az egészen jól hangzik. Arról mit érdemes tudni? Megéri szerinted?
2017. márc. 12. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
sok volt a meth gyermekeim
2017. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A régi, kalapácsos-vésős (altatás nélküli) módszert már nem hiszem, hogy sok helyen alkalmazzák, az 20-25 éve volt "divat". Nekem septum plasticát csináltak. Magát a műtétet végigaludtam, elég gyorsan hatott az altató, pár másodperc alatt elaludtam. Arra emlékszem, hogy kérdezte az egyik műtős srác, hogy jó a szer, mi? A következő dolog, amire emlékszem, hogy tolnak vissza a kórterembe. Na a műtét utáni éjszaka kegyetlen volt, de aztán otthon már jobban ki tudtam magam aludni.

Az endoszkópos módszerre én az index fórum orrsövényes topikjában találtam. Dr. Szűcs Ildikó csinálja, és 215 ezer vagy 280 ezer forint (2014-es árak). Levélben érdeklődtem nála, mikor sokáig nem kaptam időpontot a helyi kórházba, idézek a leveléből:

"Egy éjszakát kell kórházban lennie, a többit megoldhatja ismerősöknél. A műtét után kb. egy héttel van az első kontroll, ha meg tudja oldani, hogy addig Pesten legyen, ugy is jo, de haza is mehet nyugodtan.

A műtéti időpont előtt kellene kb. 7-10 nappal egy teljes kivizsgálás, vérvétel, vizelet, ekg, mellkas rtg. Koronalis siku arckoponya Ct szükséges a műtét előtt. Ct-vel együtt kellene jönni vizsgálatra. Ha helyben nem tudja megoldani, akkor itt Pesten akár a vizit előtt közvetlenül megcsináltathatja. VIP dental 20 e Ft. Ha kell a pontos cím, majd megírom részleteket. Ez a rendelőtől kb. 250 m-re van.

Két helyen bérlek műtőt. Rókus egynapos sebészet és a MOM park Fábián antiaging klinika.

A Rókusban 215 e, a MOM-ban 280 e a műtét ára. Ha van egészségpénztári tagsága, a számlát arra állítom ki."


Szerintem érdemes gyűjtögetni rá, ha nem akarsz egész életedben ezzel szenvedni.

2017. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! És te amúgy mikor műtetted magad? azóta jobb lett? Mert sok helyen olvastam, hogy műtét után egy darabig jól kaptak levegőt, aztán egy idő után visszaállt minden a régi kerékvágásba.
2017. márc. 15. 22:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és szívesen várom még a válaszokat és szerintem sokan mások is, elvégre nem csak én szenvedek ezzel :(
2017. márc. 15. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszomból (4-es) ki tudod olvasni, hogy mikor műttettem magam, az elsőből pedig azt is, hogy jobb lett-e. Kicsit jobb, mint előtte. Néha elgondolkodom rajta, hogy el kéne menni az endoszkóposra, de aztán eszembe jut, hogy milyen tortúra lenne Pestre utazgatni, CT-t se szívesen csináltatnék (a hagyományos előtt nem kellett), és a műtét utáni lábadozás sem hiányzik. Ha rosszabbra fordul a helyzet, majd mélyebben el fogok gondolkodni rajta. :)
2017. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. ezek voltak a tünetek... DE! Nekem orrmandula-megnagyobbodásom volt. Már kb. 3 hónapja vették ki. Ezt azért írom, mert ha még nem voltál fül-orr-gégészeten akkor nem biztos, hogy orrsövényferdülésed van.
2017. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
az orr spray az sokat segít nagyon (idegestítő) hogy folyton fújkállni kell de így legalább kb 1 órára normálisan tudsz lélegezni.
2017. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!