Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok és néha hányinger...

Beteg vagyok és néha hányingerem van. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nagyon megvagyok fázva. Tegnap este rettenetesen hányingerem volt azt hittem hogy kidobom a taccsot de anya azt mondta hogy vegyek be egy dedalont. Kicsit segített. Előtte ittam egy rubofen thermo forróitalport rettenetesen rossz volt. Lehetett attól is? Reggel közepes étvágyam volt. Meg este még attól is hányingerem volt hogy levegőt vettem és olyan édes íz volt a számban.

a válaszokat előre is köszönöm :)


2017. márc. 12. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz!
2017. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Remélem holnap eltudok! :)
2017. márc. 12. 08:56
 3/11 anonim ***** válasza:
A forró italporoktól bőven lehet. Paracetamolt tartalmaznak ami kicsinálja a gyomrot és a májat. Nekem a coldrex után volt ilyen, hányinger, rossz gyomor akkor kérdeztem meg egy gyógyszerésznek tanuló barátnőmet. Azt mondta ha tudnák az emberek miket szednek soha többet nem tennék.
2017. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem iszok többet abból.

Te hánytál is??

2017. márc. 12. 09:02
 5/11 anonim ***** válasza:

A paracetamol nem készíti ki a gyomrot, az inkább az ibuprofén.

Teljesen normális, hogy egy rossz ízű italtol hányingered lesz. Amikor pedig az ember akkor meg amúgy is gyengébb a gyomra.

Ha nem bírod az italt, szedd be csak tablettaként a paracetamolt. A hatóanyag ugyanaz.

2017. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Inkább nem iszok olyat. Van ilyen advil cold tablettánk azt is szedem.
2017. márc. 12. 09:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok hányós, ha hányok akkor már igen nagy a baj. Csak hányingerem volt.

De ezt nem azért írtam hogy a javulás érdekében senki ne szedje be a gyógyszereket, van amikor muszáj sajnos. Csak az emberek legyenek tisztában vele, hogy ilyenkor milyüket mérgezik és miért. Szerintem egy megfázás nem olyan dolog, amire ilyeneket kell inni, nem életveszély, + tapasztalataim szerint pontosan ugyanannyi idő alatt lehet belőle kigyógyulni, mint amúgy is, ezek nélkül. Csak így megvan a tudat hogy te teszel a betegség ellen. És ha nagyon rosszul vagy, menj orvoshoz nehogy szövődmények alakuljanak ki. (Amúgy megfázásnál immunrendszert kell erősíteni! Rengeteg természetes úton bevitt vitaminnal, gyümölcsökkel!)

2017. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inkább a májat igen, de a gyomornak se tesz jót. Szolgáltassak esetleg bizonyítékot is?? És ha az egyik kikészíti, akkor a másik már nem teheti? :D -.-
2017. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
C Vitamint szedek minden nap 500 mg de most 1000 mg-ot. Sok levest eszek meg teát iszok. Apám vette a forró italport mert a gyógyszerész mondta hogy az nagyon jó meg stb.
2017. márc. 12. 09:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Inkább a májat igen, de a gyomornak se tesz jót. Szolgáltassak esetleg bizonyítékot is?? És ha az egyik kikészíti, akkor a másik már nem teheti? :D -.-


Ha nem értesz valamihez akkor ne írj.

Mind a két szer fájdalomcsillapító. Az ibuprofént jobbnak tartják, de az nem tesz jót a gyomornak. Ha valakinek gyomor panaszai vannak, azoknak paracetamolt adnak.

2017. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!