Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez nagyon rossz pulzusnyomás...

Ez nagyon rossz pulzusnyomás érték?

Figyelt kérdés
43 éves férfi vagyok.Concor 5mg és Renitec 10mg tablettákat szedek már évek óta.A vérnyomásom 135/65,135/73 meg hasonlók.De azt olvastam hogy a két érték közötti érték nagyon magas.Kell aggódnom?

2017. márc. 17. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az a "pulzusnyomás"?

Ha a vérnyomásra vagy kíváncsi, akkor nem kell aggódnod. Ezek az értékek tökéletesek.

2017. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A pulzusnyomás a 135/73 közötti érték.Azt olvastam hogy az 40-50 között jó.De nekem 62,60,58 meg ilyenek szoktak lenni.
2017. márc. 17. 08:26
 3/5 anonim válasza:

nem 'pulzusnyomás' hamem vérnyomás :D

amugy tök normális a vérnyomásod és a pulzusod

2017. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a pulzus értékeimet írtam.Hanem a szisztolés és diasztolés közötti értéket.Amit úgy olvastam hogy a két érték közt 40-50 között jó a különbség.Pl:120/80,itt 40 a különbség.Nálam pl 135/73,itt 62 a különbség.Ami már a állítólag sok.
2017. márc. 17. 08:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyenek a pulzus értékeid? Izgulsz esetleg vérnyomásmérésnél? Mert ha igen, akkor emiatt lehet az emelkedett pulzusnyomás.

Esetleg ha nagyon zavar akkor fordulj vele orvoshoz, de nem hiszen, hogy baj lenne mert akkor más tüneted is lenne.

Csak a teljesség kedvéért, megnőtt pulzusnyomást az aortabillentyű meszesedése, elégtelen záródása okozhat, ezt a doki fonendoszkóppal könnyen kideríti, de gondolom mivel hipertóniás vagy, vizsgàlták már a szíved és akkor ez kiderült volna. Egyéb okok lehetnek még:lázas állapot, zajló gyulladás a szervezetben, pajzsmirigy zavar, vérszegénység stb. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ez utóbbiak meg egy szimpla vérvètellel kideríthetők.


-egy medikus

2017. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!