Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhe psoriasis vulgaris...

Enyhe psoriasis vulgaris (pikkelysömör) -rel diagnosztizáltak, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Egy éve produkáltam először a tüneteket, akkor még rózsahámlásra gyanakodott a bőrgyógyász, szteroidos krém használata után elmúltak a kiütések. Majdnem egy évnyi tünetmentesség után ismét kijöttek és az orvos megállapította, hogy pikkelysömörrel van dolgunk. Még enyhe, a hasam környékén találhatók a plakkok. Kaptam rá krémeket, az orvos szerint kezelés után elmúlik, de kiszámíthatatlan, mikor jön ismét elő. Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban, kinek mi vált be, mivel lehet megelőzni, hogy ismét megjelenjen. Illetve az is érdekelne, hogy emiatt a betegség miatt már soha nem lehet tetoválásom? Olvastam róla, hogy nem ajánlott, de ha valakinek más tapasztalata vam ezzel kapcsolatban, azt is szívesen fogadom. Előre is köszönöm!

2017. márc. 21. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A PS ugye nem betegség, hanem génhiba miatt hajlamos rá az ember, és hogy mitől jön ki, annak végtelen változatossága van. Én egy időben elég sokat térdeltem, főleg az egyiken, és ott jött ki. Aztán, miután megjelent az alkaromon, rájöttem, hogy felületesen törülközöm, és ott mindig kihagytam (azóta hallottam, hogy egyik ismerősöm hajszárítóval kezeli még magát törölközés után..). A bőrgyógyász éveken át vallatott, mert szerinte minden PS mögött lelki ok van, de nálam nem talált. :D

De ezeket jó elkerülni, gondosan bánj a bőröddel, használj testápolót.

A napozás, illetve a D vitamin is fontos. A napozásnál sajnos újabban az UV hisztéria elveszi az ember kedvét, de ahol sömör volt, majd eltűnik kenőcstől, és ott lebarnul az ember, akkor sokkal tovább nem jön vissza.


Sajnos, többeknek van az a tapasztalata, hogy a sömört el lehet nyomni, de utána bosszúvággyal teli jön vissza.

2017. márc. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem tavaly nyáron jött ki először, és szerencsére a tiedhez hasonlóan az én tüneteim is elég enyhék. Az előző válaszadóval ellentétben nekem mindig akkor szokott kijönni, ha stresszesebb időszakom van, úgyhogy lehet számítani rá.
2017. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mivel jön a jó idő, ezért napoztatni fogom, persze mérsékelten. Olvastam, hogy a szolárium is hatásos, ha heti 1-2 alkalommal pár percre megy az ember. Nem tudom, nekem vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, nem akarok még rosszabbat csinálni a bőrömnek. Először akkor jött ki, mikor huzamosabb ideig jártam szolizni. Esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat? D vitamint is vettem már és elkezdtem a paleo diétat, azt hallottam, hogy aki eszerint étkezik, az nagyban hozzájárul a tünetmenteeségnek. De remélem sikerül kitapasztalni, hogy mi árt és mi használ.
2017. márc. 23. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen. Kinek ez használ, kinek az, kinek ez árt, kinek az.

Az én tapasztalatom az, hogy a sömörös bőrt felesleges napoztatni, de ha eltüntetem (ez régebben sikerült egy nem-szteroidos masszával is), és ránapozok, pláne, ha először enyhén meg is pirítom, akkor nehezebben jön vissza. E szempontból mindegy volt, hogy szolárium vagy égitest. A szolárium jobban adagolható.

A D-vitamin meg a szívednek is jót tesz, újabban ezt mondják a kardiológok.

2017. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindent megpróbálok, aztán majd kiderül, mi válik be. Mindenképp leírom a tapasztalatokat, hátha valaki hasonló cipőben jár.
2017. márc. 23. 19:01
 6/6 anonim válasza:
Nekem a fejemen jelent meg, a bőrgyógyász felírt mindenféle gyógyszernek nevezett dolgot: Kénes sampon, Diprosalic, D-vitamin tabletta, hidratáló arcbalzsam, valami kis tégelyes gyógyszer. Ezek szinte semmit nem használtak. Aztán jött az, hogy különböző dolgokat próbálok ki magamon. Kávés- banános turmix arcpakolástól kezdve a kecsketejes szappanig mindent kipróbáltam és aztán találtam valamit. Neogranormon krém használ teljesen eltünteti a bőrpírt, nem hámlik a pofám. Egy főnyeremény ez a szer. Ez alapjába véve egy babáknak a pelenkakiütésére gyógyítására szolgáló krém. Nem viccelek. Elalvás előtt felvittem az arcomra, amikor felkeltem a maradékot lemostam, és pár használat után olyan, mint 4 év alatt egyszer sem.
2017. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!