Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorégés és reflux panaszok!...

Gyomorégés és reflux panaszok! Endoszkópot mellőzném, ha lehet. Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve szenvedek, havonta néhány álkalommal a túlzott gyomorsav termelődéssel és reflux-al egyaránt. Eddig Rennie-t szedtem, de minél többször alkalmazom, annál kevésbé válik be. Egy hete egy nagyobb buli után 3 napig nem tudtam enyhíteni a refluxot (utána olvastam neten vagy 600 cikkből, a tünetek erre utalnak), és mostanáig nagyjából minden este savlekötőt kell bevennem, hiába polcoltam fel a párnámat és fekszem a bal oldalamon, nem segít. A minap 3 Rennie tablettát rágtam el és 20-30 perc után megint égett a gyomrom. Most háztartási kekszen élek és Mizse ásványvízen, de csak részben érzek javulást.

2017. márc. 29. 04:56
1 2
 1/13 Mi közöd Tőle ***** válasza:
0%

Szerintem egy glutén és tejmentes étrend jó lehet kezdésnek. Hosszabb távon pedig mindenképpen stressz csökkentés (már ha ér téged sok) és némi testmozgás.


Ketogén/Atkins/Paleó címszavakra keress rá.

2017. márc. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, szóval a stresszes élet az elekrülhetetlen, de megpróbálom csökkenteni... sportolok a szabadidőmben (kondizok és futok), már amennyire lehetséges a tanulás és diákmunka mellett.

Köszönöm a választ :)

2017. márc. 29. 05:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Hasznosnak tűnő link.

[link]


Viszont ha régóta megvannak a panaszok, érdemes dokihoz menni. Inkább egy gyors endoszkópos vizsgálat, mint évekig tartó, csúnya szövődmények.

2017. márc. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Figyelj jobban önmagadra, a tested működésére. Pontosan elemezni kellett volna a bulin történteket, és minden olyan esetet, amikor jelentkeznek a panaszok, hogy mit és mikor fogyasztottál a lefekvéshez képest). A párna felpolcolása önmagában kevés. Eleve az esti lefekvés előtti 2-3 órán belül nem tanácsos enni, azaz inkább már vagy még üres gyomorral kell elaludni, amikor a gyomor már nem működik és nem termelődik sósav. A gyomor terhelhetősége és a savképződés erősen függ a bevitt mennyiségtől napközben is, azaz a bőséges étkezés nem javasolt. Sokkal többet jelent az ezzel kapcsolatos életviteli váltás (megelőzés), mint bármiféle gyógyszer, amivel utólag lehet a már kialakult tüneteket kezelni. Jelenlegi állapotodnál már lehetséges, hogy kóros mértékű felmaródás jött létre és mégis csak ajánlatos lehet a gyomorszonda elviselése.
2017. márc. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mizse viznél még jobb a Peridot, én most azt iszom 4 hete és elmúlt az erős gyomorégésem, persze mellette kerülni kell az édességet, zsíros és túl fűszeres ételeket, savas dolgokat, kávét, cigizni sem ajánlott.
2017. márc. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz gyomortükrözést, akkor legalább egy étel intolerancia vizsgálatot lehet érdemes lenne meglépni. Csak egy vérvétel kell hozzá. Ezen kívül azt hiszem 10.000 Ft az ára, néhány hét alatt megvan az eredmény.

Ha meg engedheted magadnak, szerintem nézesd meg, mert lehet az is javulast hoz ha valamit kihagysz az étrendedből.

2017. márc. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Salvus vizet,az kifejezetten refluxos betegnek való GYÓGYVÍZ. Elképzelhető,hogy savlekötő nélkül nem "úszod meg" és akár nagyon hosszú ideig is szedned kell. Ha az egyik nem vált be ,akkor meg kell próbálni másik fajtát,mert nem mindenkinek jó egyformán mindegyik. A RENNIE-T VISZONT FELEJTSD EL!!!! A Rennie és a hozzá hasonló szerek,szétbontják a savat. Ezt a szervezet hiánynak észleli és ezért még több savat kezd el termelni. Nem csoda,hogy egyre kevesebb ideig érzed a hatását. Ilyet csak akkor és olyannak szabad bevenni,aki néha-néha pl. csak egy-egy élemiszer után érzi azt,hogy sok a sava.
2017. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon nehéz ügy, apukám is évekig keresgélt, rengeteg mindent kipróbált, és csak mostanában találta meg, ami neki bevált. Priviben szívesen elmondom részletesen, neki mi jött be, csupa természetes dolog. Jobbulást! :)
2017. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Priviben szívesen elmondom "

Ha nem titok, akkor szerintem sokak kíváncsiak lennének rá, akik idejönnek, akár évek múlva is.

2017. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is mondd el itt, én is kíváncsi lennék rá és még sokan mások.
2017. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!