Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nőknél magas vérnyomás?...

Nőknél magas vérnyomás? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


1,5 - 2 éve megugrott a vérnyomásom, ami azt jelenti, hogy stabil 120/70-80ról hirtelen 135-145/ 88-95. Van, hogy a második érték a 100-at is eléri napközben.

Voltam mindenféle vizsgálaton, hogy kiderüljön a kiváltó ok, de igazából semmi rendellenességet nem találtak... Arra jutottak, hogy genetika, (tekintve, hogy sajnos a családban mindenkinek magas a vérnyomása) és a stressz. Nem a legnyugodtabb munkát végzem, így valószínűleg az válthatta ki a dolgot. A sokféle vizsgálat után, most kaptam egy enyhe vérnyomáscsökkentőt, napi fél bogyót kell szedjek. A kérdésem a következő lenne. Lassan, lassan aktuálissá válna a babaprojekt. Mondta a doki, hogy tervezés előtt abba kell hagyni a gyógyszer szedését, és ha terhesség alatt megint megugrik, akkor olyan gyógyszert adnak, ami szedhető várandósság alatt. Összességében mindent részletesen elmondott az orvos, de érdekelnének a tapasztalatotok, hogy nektek volt/van-e hasonló gond és kinél mi történt.


Köszönöm szépen előre is!


Üdv, Egy 28 éves nő.



2017. márc. 30. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre feleslegesen mergezed magad gyogyszerrel. Egyaltalan nem olyan magas, hogy barmit is kezdeni kene vele. Nekem a pulzusom 120 ala nem is megy, azt mondta a doki, hogy 200ig nem foglalkoznak vele, mert felesleges.
2017. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is gondolkodtam, de a háziorvos és a kardiológus is úgy látja jónak, hogy ezt tompítani kell, mert a 100as második érték ebben a korban egyáltalán nem jó.
2017. márc. 30. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!