Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azokat kérdezem akik anorexiás...

Azokat kérdezem akik anorexiások vagy voltak. Milyen volt az életetek? Hogyan kezdődött az egész?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
En mar gyogyuloban vagyok, mentalisan sokkal jobban erzem magam, a BMI szerint mar normalis a sulyom, csak a menzeszem nem jött meg vissza :( Nekem ugy kezdödött az eveszavarom, hogy a szuleim elvaltak, az anorexiam meg ugy, hogy kiköltöztem anyumhoz kulföldre, es otthon hagytam apukamat meg a szar kapcsolatunkat ,plusz egy szerelmemet (az illetö i szeretett) es vege. Legbelul meghaltam.
2017. ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egész életemben duci kislány voltam, majd 12 éves korom körül ezt megelégeltem, és elkezdtem diétázni. 75 kg-rol indultam a 160 cm-hez, és 1 év alatt lefogytam 50 kg-ra, akkor még egészségesen. Életem legboldogabb időszaka volt, kaptam a bókokat, elismeréseket, és végre önbizalmam is lett. Pont ezek miatt folytattam a fogyókúrát, és ekkor kezdtem el az adagokat is csökkenteni...Ez odáig fajult, hogy rosszabb napjaimon csak 150 kcalt vagy semmit sem vittem be a szervezetembe.

Borzasztó időszak volt, 50 kg-ból 38 lettem, folyamatosan fáztam, csomókban hullott a hajam, alacsony volt a vérnyomásom/pulzosom, szédültem, és egyszer-kétszer el is sikerült ájulnom. Rendszerint minden nap sportoltam legalább 1 órát. Állandóan a kaján pörgött az agyam, recepteket irogattam ki, ezáltal teljesen megszűnt a szociális életem. Majd elkerültem pszichológushoz, amit nem is értettem, miért akar anyukám oda elráncigálni, hiszen nincsen nekem semmi bajom, csak probalok egészségesen étkezni és élni. Amikor elujságoltam a pszichológusomnak hogy mennyit fogytam és hogy még szeretnél legalább 30 kg alá menni, nem is volt kérdés, hogy ott maradok.

A gyógyulás is baromi nehéz volt, 1,5 évig nem is sikerült kigyógyulnom belőle. Konkrétan dührohamot kaptam, hogyha ennem kellett, úgy éreztem, hogy a kaja az ellenségem, és nem érdemlem meg az ételt.

2017. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!