Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az az érző epilepszia?

Mi az az érző epilepszia?

Figyelt kérdés

Mit takar az érző epilepszia? És a mozi szerű halucinálás?

Interneten nem sok leírást találtam vele kapcsolatban de nagyon érdekel hogy mit takar.A szédülés és a furcsa érzés is ez lehet?

Értelmes válaszokat szeretnék :) :)



#epilepszia #érzőepilepszia
2017. ápr. 4. 16:50
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Bocsi, ha későn írok, csak gondolom hátha érdelhet még.

"Mozi szerű halucinálás":

-Én arra gondolok, hogy ez azt jelenti, amit én is éreztem a rohamaimnál. Vagyis: bekapcsolom a tv-t, majd a műsorban/filmben meglátok egy elemet, ami kapcsán eszembe jut valami, majd ezzel kapcsolatban is, aztán egy újabb és újabb és így tovább, és csak nagy akaraterővel tudom abbahagyni. Ez általában szédülésig, hányingerig fajul. Úgy képzeld el, hogy nézed a képernyőt és sok képkocka ugrik be egymás után a szemed elé.


"Érző epilepszia"

-Ez fogalmam sincs mi lehet.


"Furcsa érzés, szédülés"

-Nos, ezt leírtam. Én roham előtt érzek hasonlót.


Remélem segítettem :)

2017. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Jo regi kerdes, de lehet meg valakinek jol jon. Nekem ez az erzos epilepsziam van. Abbol all hogy mikor a rohamkozeli allapot fellep, elkap egy furcsa erzes, annyira pontosan le se lehet irni. Az en esetembe sokszor elbambulok, beszelek emberekhez, de nem tudom mit, nem tudok kelloen oda koncentralni valamire, ha sikerul akkor is elfelejtem. Mikor elkap egy ilyen erzes tudom hogy baj lehet (ajulas es roham) ezert olyankor lefekszem aludni es masnap mar semmi bajom. De ez se suru, evente 2-3 alkalommal. 21L
2018. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!