Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 15 éves epilepsziás 😭...

ErKo1 gyuri kérdése:

15 éves epilepsziás 😭 félek mit tegyek?

Figyelt kérdés

12 évesen volt az első rohamom elmentünk orvoshoz és eeg stb stb felirtak convulexet reggel 1 este 2

Amig szedtem semmi nem volt de egy hónapig elfelejtettem szedni és rohamom volt azóta nem merek abba a szobába aludni ahol a rohamom volt és nagyon parázok hogy újabb rohamom lesz vagy nem gyógyulok ki belőle mivel tudnám elterelni erről a figyelmem ?



2016. nov. 25. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Ennek semmi köze a macskákhoz.

2. Semmi köze a rohamodnak a szobához.

3. Szedjed a gyógyszert azt jó lesz.

2016. nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Be kell szedni a gyógyszert időben.Osztálytársam ilyen beteg volt , ma 3 gyerekes apa tehát semmi gond nem lesz ne félj!
2016. nov. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

Szia, szerintem mindenképp végezz egy-két hetes kutatómunkát, hívjatok fel természetgyógyászokat, nézz utána gyógyszermentes megoldásoknak. Biztosan van.

A gyógyszer szinte soha semmin nem segít.

2016. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3# epilepsziás betegség esetén kell a gyógyszer , szóba sem jöhet öngyógyítás meg kísérletezés. Egyébként 15 éves a kérdező.
2016. nov. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

jaja ez nem játék. mellőlem a villamoson dőlt ki valaki mint egy fa és közben elharapta a nyelvét, ömlött a vér.


szerintem az a lényeg, hogy ha így kell élned, akkor így fogsz. durva hasonlat, de bármelyikünk meghalhat bármelyik nap. ennek ellenére csináljuk. neked kicsit durvább, de még mindig jobb, mint egy háborúban, ahol folyamatosan lőnek és bármikor eltrafálhatnak. de szerintem valahogy így tekints erre. és ne ülj le pityeregve a harctéren, hanem tedd a dolgod. aztán, ha jön a golyó, akkor jön. én is megfogok halni és te is. de azért tegyél meg mindent, hogy elkerüld, amíg tudod. alkalmazkodj a körülményekhez. értsd meg, hogy egyikünk sem ugyanazt az életet éli, még ha egy térben is mozgunk. neked is más a játék, mint a többieknek, más szabályokkal. és nem számít, hogy másoknak meg mi. neked ez. hajrá.

2016. nov. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A szüleidnek nem tűnt fel, hogy nem szeded a gyógyszert?
2016. nov. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hadd meséljek neked kicsit, hátha ettől megnyugszol:

16 évesen volt az első rohamom, mentővel vittek a neurológiára, ahol egy hétig feküdtem bent. Elsőként én is convules gyógyszert kaptam, reggel és este egy adagot. A convules viszont nálam nem vált be, így az én orvosom a lamolepre állított át, azt szedem már 5 éve. Volt egy időszak, amikor másfél évig tünetmentes voltam, volt, hogy utána sűrűbben voltak rohamok, de mára elértem, hogy egy éve ismét tünetmentes vagyok. Nekem az orvosom azt mondta, hogy az évek múlásával nagy esélyem lesz rá, hogy elhagyhatom a gyógyszert, mert nekem fiatalkori epilepsziám van, amit ki lehet nőni. Ha neked is 12 éves korodban diagnosztizálták először, nagy esély van rá, hogy kigyógyulsz belőle felnőtt korodra. A legfontosabb, hogy szedd be a gyógyszert! Az epilepszia nem játék, valóban bármikor, bármilyen időpontban rosszul lehetünk, de ha rendesen betartod az orvos utasításait, és mindig beszeded a gyógyszert akkor, amikor kell és abban a mennyiségben nem lesz bajod! Soha ne felejtsd el beszedni, ha pedig mégsem válik be a convulex, szólj az orvosodnak és ő irat fel neked másikat. A másik, hogy ne görcsölj a betegségen, ahogy tudod kerüld a stresszt és ne terheld le magad idegileg, mert úgy csak növeled a rohamok számát. Ha bármi kérdésed van, vagy szeretnél róla beszélni, nyugodtan írj privit.

22 éves epilepsziás

2016. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Van egy módszer, ami nem gyógyszerrel kezeli az epilepsziát, hanem diétával. Mivel kamasz vagy, nem biztos, hogy rohammentes lehetsz a diétával. Úgy hívják, hogy ketogén diéta, és orvosi felügyelete igényel.

Imádkozz, kérd Jézust, hogy űzze ki belőled az epilepsziát, bár nem biztos, hogy azonnal és biztosan megteszi.

2016. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az ÚR Jézushoz Imádkozni valóban hasznos. És EGYES ESETEKBEN valóban természetfeletti módon is meggyógyít embereket.


De:

1. Ehhez nincs szükség diétára, sose hallottam, hogy Ő diétát javasolt volna epilepsziára.


2. Nem mondja, hogy kerüljük el az orvosi módszereket.

(Kivéve persze a kimondottan okkult módszereket és a nyugtató-jellegű gyógyszereket.)


3. Nem ígér MINDENKINEK gyógyulást, Aki Imádkozik ezért.

Az Ő szuverén joga, hogy kinek adja meg, kinek nem.

Még AZOK KÖZÜL, Akik átadták Neki életüket, is "csak" üdvösséget ígér MINDENKINEK (a többit egyes esetekben adja meg). A TÖBBI embernek még ennyit se.


ÖSSZEFOGLALÁSKÉP:

Kedves előző hozzászóló!

Hirdesd az ÚR Jézust! De kérlek figyelj, ne ígérj mást az Ő nevében, mint amit Ő ígér!

2016. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szobától lettél rosszul, hanem mert egy hónapig "elfelejtetted szedni" a gyógyszeredet.

Kérlek ne játssz így az egészségeddel, mert egy nyilvános helyen jelentkező roham még sokkal rosszabb tud lenni. Az orvosodra hallgass, ne a sok itteni "szakértőre" akik tán ha két epilepsziást láthattak életükben és most osztják az észt.

2016. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!