Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Atípusos tüdőgyulladásod volt...

Atípusos tüdőgyulladásod volt már?

Figyelt kérdés
Milyen tüneteket tapasztaltál? Engem ezzel a gyanúval küldtek el tüdőgondozóba a fül-orr-gégészetről. Köhögni nem igazán szoktam, csak reggel egy picit, de alapvetően a torkom fáj úgy, hogy majd megőrülök. A nyakamon az összes nyirokcsomó be van dagadva, de a fül-orr-gégész szerint semmi komoly bajom, de ha esetleg valami van, akkor az atípusos tüdőgyulladás. Lázam sincs már 1,5 hete (3 hete kezdődött az egész).

2017. ápr. 5. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Azert atipusos, mert nem olyan tuneteket produkal, mint egy tipusos, ergo barmilyen tuneted lehet, sot akar tunetmentes is lehetsz. Ra szoktak hallgatni a tudodre fonendoszkoppal, annak van egy jellegzetes hangja a tudogyulladas bizonyos szakaszaban. Ha pont nem abban a szakaszban vagy, amikor ez hallhato, ez par het alatt ujra hallhato lesz, ugyh jo esellyel hallhattak a dokik. Ha meg rontgeneznek, azon egyertelmuen latszik minden fazisban
2017. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na de gyógyszert nem kaptál?
2017. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De, két antibiotikum kúrán vagyok túl, eredménytelenül.
2017. ápr. 5. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Tenyesztettek is ki bakteriumot vagy csak megszokasra irta fel a doki a gyogyszert?
2017. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak vaktában lövöldözött, jó háziorvosi szokásokhoz híven. Fül-orr-gégészeten sem vettek kenetet, majd holnap megyek vérvételre, mert a tüdőgondozóban sem találtak semmit. Ha magas a vérsüllyedésem és a CRP szintem, akkor 2 hét széles spektrumú antibiotikumot fogok kapni.
2017. ápr. 6. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt.kb 15 èvvel ezelőtt. Intravènàsan kaptam antibiotikumot. Mycoplasma baktèrium okozta.
2017. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!