Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Atípusos depresszió?

Mi lehet ez? Atípusos depresszió?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudok örülni a jelennek, de nem akármiért. Mindig valahová máshová/mással vágyom, sosem jó az, ami van. Már épp örülnék a jelenben a dolgoknak, de bejön egy gondolat, hogy xy-nak milyen jó az élete, vagy hogy én itt meg ott milyen boldog lennék, és rögtön elfog a szorongás és a teljes lehangoltság. És amikor esetleg elérem azt, amit nagyon szerettem volna, már nem tudok örülni, mert bejön egy újabb vágy. Ha meg valamit otthagyok/abbahagyok mert nem éreztem jól magam, utólag mindig azt érzem, hogy de jó is volt, milyen hülye voltam, hogy szarul éreztem magam akkor...

Hogy az istenbe lehet ezen változtatni?:O


2015. máj. 19. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió, ez egy hozzáállás/felfogás típus. Ez az alkatod. Ha így felismerted, már jó úton jársz, hogy rátérj egy jobb, pozitívabb útra. Tudatosan gondolj végig pozitív dolgokat az életben. Egy-egy siker után "erőltesd meg" magad, hogy a sikerre gondolj. Néha állj meg, és figyelj a pillanatra. Pl ha látsz valami érdekeset/szépet, akkor ahelyett, hogy idegelnél azon, hogy hol a telefonod, hogy lefotózd, emlékeztesd magad, hogy inkább végig kéne nézned, mert a cél az, hogy te élvezd. Ez lehet, hogy banális példa volt, de ilyenekre gondolok. Trenírozással az agy átállítható egy bizonyos mértékig.
2015. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet benne egy önértékelési zavar: "amit én teszek, ami én vagyok, az sosem annyira jó, mint amit ő tesz, mint amilyen ő"

Másrészt van benne egy nagyon destruktív működési mód: összehasonlítgatod magad másokkal- ez bárkit egy idő után lehangolna, mert mindig lesz jobb/szebb vagy aki annak TŰNIK.

Másrészt van benne egy jövőre fókuszáltság, de úgy, hogy a jelen kimarad.

Érdemes rákeresni a "mindfulness" szóra, és Szondy Máté könyveire ezzel kapcsolatban.

2015. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!