Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Herpesz? Mi tévő legyek?

Herpesz? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Tegnap barátommal voltunk együtt,majd az együttlét után vettük észre,hogy van valami herpesz-szerű a száján,de azt mondta nem fáj,pedig máskor szokta érezni,ha kijön.

Másnap reggel már szebb volt,de azt mondta szerinte herpesz.

Most akkor én is elkaptam? Meg akkor odalent is?



2017. ápr. 7. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Elkaphatod, ha odalent járt a szája, akkor nem herpeszt is okozhat.
2017. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen járt,meg ugye csók is...de tegnap sem volt olyan hólyagos mint a herpesz,reggelre meg már annyi sem látszódott.

Meg most akkor várjak 2 hetet,hogy nálam is kijöjjön?

2017. ápr. 7. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha elég erős az immunrendszered, akkor nem biztos, hogy kijön nálad is, de kijöhet. Sőt, nem is biztos, hogy herpesz.

Nekem is van most valami a szám szélén, de nem mondanám herpesznek, bár én is azt gondoltam, mivel nekem eleve nem a szám oldalánál, hanem a felső ajkamon szokott kijönni és nem is volt hólyagos. Én arra gondolok, hogy mivel beteg vagyok, (megfázás) szárazabb a nyálkahártyám mindenhol, reggelre teljesen kiszárad a szám, az orrom, így lehet, hogy csak kiszáradt és berepedt ott a bőr és azért lett ott egy kisebb seb.

2017. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,most kicsit megnyugodtam. Meg arra is gondoltam,hogy ha az lenne már reggelre kijött volna nálam is ,mert nálam még (lekopogom) sosem volt.

Inkabb most csak azt nem tudom,hogy várjak-e 2 hetet a következő aktusig,mert annyi idő a lappangás és nem szeretném,hogy a párom esetleg odalent is megfertőződjön,mert így is eleget szenved mikor a száján jön ki,meg persze én sem akarnám elkapni.

2017. ápr. 7. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Most a csókot hanyagoljátok és gumival menjen a szex, orál ne legyen egy darabig.
2017. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. :)
2017. ápr. 7. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az adott herpes típus már a szervezetében van akkor nem fog máshol megfertőződni, ha csak nincs tropán az immunrendszere. Szemét kis jószág a herpesz, de legalább lokalizálódik és egy helyben marad, azon a környéken ahol eredetileg bejutott a vírus.


Az, hogy még nem volt herpeszed amúgy nem jelent semmit. Az emberek java hordozza, sokan teljesen tünetmentesen. Nekem is van olyan barátom akinek óvodás korában volt egy darab outbreakje (amire ő már nem is emlékszik) és azóta semmi, más meg stresszel egy kicsit és ellepi a száját.

Az aftákat is okozhatja herpesz vírus, de ott nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy az e az oka nem pedig trauma vagy más vírus okozza a fekélyeket. Ebben az esetben a vérből csinált herpes teszt sem ér sokat, mert mint már írtam a többség hordozza a vírust és nem csak akkor van a szervezetben ha annak külső jele is van.

2017. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy van benne valami,mert páromnak eddig mindig a száján jött ki,csak most kissé magam miatt aggódom,hogy nehogy két helyen is kijöjjön ez miatt...bár úgy tudom,hogy a herpesz akkor fertőz mikor olyan áttetsző folyadék termelődik benne.
2017. ápr. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!