Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vatagbélrák? IBS? Mi lehet a...

Vatagbélrák? IBS? Mi lehet a problémám?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok! az a problémám, hogy szeretném kideríteni mi okozza az összetett panaszaimat! Előzményként annyi hogy 7 éve szedett fogamzásgátló tablettát hagytam abba, 2016. decemberében! Januárban kezdődtek a tünetek, hosszabb téli szünetről tértem vissza óvodába dolgozni,(ahol elég nagy a stressz helyzet, hajtás, az utóbbi 1 évben, hiszen egyedül viszem a csoportomat), és eléggé a lelkemen viselem a dolgot! a panaszaima következők voltak: január 2. hetében szív tájéki szúrást éreztem, jól meg határózóan a bal oldalról, a bal karomba kisugárzóan(nem zsibbadt)! megijedtem, mert nyugalomban jött elő, erősen szúrt és mintha szorított volna, féltem hogy szív eredetű, így sürgősségire kerültem vele, ott labor vizsgálattal tüdőembóliát, szív problémát kizártak, EKGt csináltak amin nem találtak semmit, nem jellemző a magas vérnyomás nálam, inkább az alacsony, voltam akkor mellkas röntgenen, nem láttak semmit, hazaengedtek! 1-2 hétig enyhültek a panaszaim, majd visszatért a bal oldali szív tájéki szúrás, bal alhasi szúrással társulva,ami néha lefele a térdemig sugároz majd kismedencei fájdalom és derék fájdalom ez is mind a bal oldalra lokalizálódva!Nehéz székelés, nyákos széklet egyszer egyszer (nem mindig)Visszamentem a kardiólógushoz aki kezelt, onnan tovább küldött hasi UH ra, nőgyógyászati vizsgálatra, ahol szintén mindent rendben találtak, kaptam egy teljes vérképre beutalót, ott a CRP volt magasabb az átlagnál, de nem túlzottan! Következő lépésként emegyen gasztroentrológushoz, bár kicsit tartok az endoszkóposvizsgálatoktól, de ha muszáj, akkor muszáj! Elítették, hogy lehet akár mozgásszervi akár, bélprobléma vagy gyomor! Sok helyen olvasgatok próbálok utána járni, valóban lehet bélre bélgyulladásra gondolnom, hiszen a székelési szokásaim is megváltoztak, néha szorulásom van,n nyákos széklet 3 szor előfodult már. Vér a székletemben 2szer volt, amit aháziorvos aranyérnek ítélt, van is külső belső aranyerem, az erőlködéstől valószínű! Ön szerint utalhat ez bélproblémára? gyulladásra esetleg? Csak azt nem értme hogy a mellkasii szív tájéki szúrás hogy függhet össze vele, mert egy bélproblémánál sem említik a kettő összefüggését! Vagy esetleg IBS tünetei lehetnek ezek, és elképzelhető hogy pszihés, stresszes alapon vannak a tünetek? Azért aggódom mert ez már január közepe óta fent álló tartós probléma! Köszönöm előre a válaszát!

2017. ápr. 19. 19:31
 1/3 Pista1979 ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok,csak közben kiderűlt 4 gerincsérv és egy első lágyéksérv.A gerincsérvnek is tök ilyen tűnetei vannak,attól fűgg hol nyomják az ideget.S még vastagbél működési zavart is okoznak.De nem vagyok doki,majd ők megmondják.Nyugi..ne gondolj semmi rosszra,pláne ne rákra....a te korodban szinte kizárt.
2017. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Komolyan? :O köszönöm a vűlaszod Látod erre fele nem is kutakodtam, hogy gerinc eredetű lehetne....
2017. ápr. 23. 07:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Kepzeld igazad volt! Edeig minfenki masra gondolt, miztan vastagbeltukrozesen is voltam a gasztros es mar mindenfele vizsgalaton tul utolsonak a gasztrosnak is eszebe jutott hogy gerinc etefetu, kiderult hogy porckoronfserv van kialakuloban dereknal vmi bedomborodik ellapult es nyom ideget ezert vannak a tunetek! Te voltalnaz elso aki erre gondolt es igazad lett! Köszönöm a valaszod mert en mindvegig emiatt gobdoltam. Ra hogy gerinc kesz. Mindenki mas. Meg hulyenek. Nezett.
2017. júl. 1. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!