Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Pánikbetegség,...

Mi lehet ez? Pánikbetegség, esetleg más? (Kicsit hosszú! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy huszonéves fiatal vagyok, pár napja hajnalban nehezen kaptam levegőt. Allergiás is vagyok, illetve magas vérnyomásom van 12 éves korom óta, amit hétfőn ujrakezdtem a vernyomás gyógyszer szedését.(Szégyen, de jol voltam, es nem akartam szedni)


Pár hete fájt a bal fülem gyengén, majd hirtelen belázasodtam.(39)Doki szerint arcureg gyulladas, ami kihatott a fulre, kaptam antibiotikumot. Jobb lett, bar a bal fulemben éreztem némi eldugulást, de a láz elmúlt. És most jott elo szerdan egy eros fulladás, hirtelen elsötétülés, azt hittem meghalok. Szüleim mentőt hivtak ki, vernyomasom akkor hirtelen nagyon magas lett, majd fokozatosan csökkent, egészen 170-60ig. De a pulzusom 100 feletti volt. Nyugtatót ajanlottak, da nincs itthon.


A nehéz légzésem, fulladásom folytatódott, próbáltam délután sétálni, de séta közben néha rámjött pár másodpercre ájulásérzések, (ami mikor aludni probálok is jellemző néha) ezért tegnap sürgösségire mentünk, mert nem tudom mi okozza ezt.


Ekg rendben volt, meghallgattak,csináltak vérvételt ami egy ora alatt kesz volt, negativ.Kaptam xanaxot es egy masik vercsökit a helyszinen, pulzus 103 lett, mikor elmentünk, és irt fel a doki 0,25 frontint.


Ma jo a vernyomasom, megis hoemelkedes jellemez, es nehez legzes. Este veszek csak be frontint, de mi lehet ez? Mert készülök szeptemberre egyetemre, tanulok, de nem érzem magam idegesnek.


Vagy tudat alatt? Kedden visszamegyek a haziorvoshoz, mert javasoltak a vérnyomas csokkento emeleset. Ha hideg vizes borogatas van mellkasomon, jobban erzem magam egy ideig,bal mellizmom fáj, sugároz egy kicsit.Gondoltam már mindenre, hogy a sima vérkép nem mutat ki semmit, és lehet rákom vagy valamilyen tüdőbetegségem van..Pár napja lett ez a halálfélelmem, eddig ilyenem nem volt..Mi lehet velem?

Köszi a segitséget..



2017. ápr. 15. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
TSH-t is néztek a vérképben?
2017. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt most nem szerintem alap dolgokat néztek tegnap, de szedek egy eve rá gyogyszert :( Anno hiztam tole, talán alulmükodesem lehet.
2017. ápr. 15. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Először is én most 20 éves vagyok kb 3 honapja pánikbeteg. A szorongásomat egy pánikroham váltotta ki. Amit én szívrohamnak tituláltam be.. nagyon megijedtem és ugyanúgy halálfélelmem volt. Persze a vizsgálatok kimutatták hogy makk egészséges a szívem... persze azota is ugyanugy előjönnek a rohamok. De gyógyszerrel próbálom kezelni. Szóval valószínüleg van benned egy félelem, szorongás amit az a bizonyos ájulás váltott ki belőled( hozzáteszem én 18 évesen kaptam el a bárányhimlőt, és 3 napog 39 fokos lázzal énis ugyanezt éreztem. Feláltam csillagokat láttam és elment a látásom) szóval ne félj. A vírusok tudnak ilyen undorito dolgokat csinálni. Az már jó jel hogy a vérképed jó. Szerintem ez szoro gás lesz. Ha van valami kérdésed vagy beszélnél velem erről nyugottan írj rám :)

20/F

2017. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!