Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy folyik le pontosan a...

Hogy folyik le pontosan a bárányhimlő? Milyen szakaszai vannak?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és sajnos most kaptam el a vírust. Múlt hét csütörtök óta van lázam, de nagyon változóan, általában inkább délután, estefelé. Vasárnap reggelre lettem csúnyán pöttyös, az ügyeleten egyből rá is vágták hogy mi a probléma. A kiütések azóta is csak jönnek, a láz továbbra is változó, hol van hol nincs. Étvágyam nem igazán van, inkább csak diétás, könnyen emészhtető dolgokat eszem.

Igazából a lényegi kérdéseim azok lennének hogy mire számíthatok? A tüneteket nagyon sok helyen leírják, meg hogy 2-3 hét, de ez a 2-3 hét hogy néz ki pontosan? Vannak szakaszok? Meddig tart a láz? Mikor viszket a legjobban? Hány nap telik el egy kiütés megjelenése és eltűnése közt? Előre is köszönöm!



2017. ápr. 25. 11:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Jaj és amit elfelejtettem. Az emúlt két napban a viszketés miatt jóformán egy percet nem tudtam aludni. Erre tudtok valami megoldást? Ha ma éjszaka is ez lesz akkor tuti becsavarodom.
2017. ápr. 25. 11:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 2 hét alatt teljesen elmúlt. Annál nem volt hosszabb egyáltalán. Tele voltam pöttyökkel és lázas voltam, de nem volt magas. Úgyhogy otthon dekkoltam és unatkoztam egyedül, mivel meglátogatni sem tudtak sokan.

Viszketésre "cinkrázóval" kellett kenni a pöttyöket. És szódabikarbónás vízzel kellett leöblíteni a testem.

2017. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!