Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mennyire etikus...

Szerintetek mennyire etikus az egy orvostól, hogy közölje a beteggel, hogy meg fog halni? És az, hogy a hozzátartozókkal közölje ugyanezt?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 28. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert mi mást tegyen, hazudjon neki folyamatosan miközben az embernek egyre rosszabbodik az állapota?
2017. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Isten ments! Csak először nem lehetne-e csak a gyógyszereket felírni, aztán utána finoman adagolni?

És ha a beteg nem akarja, hogy tudják a családtagok, akkor megmondhatja-e nekik az ő engedélye nélkül?

2017. ápr. 28. 16:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A beteggel kötelessége közölni, másokkal nincs joga.
2017. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A beteggel közölnie kell, azonban a családtagokkal nem. Inkább mondja el mint hazudozzon meg felesleges gyógyszereket írjon amik valószínüleg rövidítenék az idejét.
2017. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Én azt tapasztaltam eddig hogy aki haldoklik annak nem mondják el hanem a családjának csak. Az illető nagyon beteg volt kórházban feküdt de teljesen ép volt agyilag szóval még erre sem fogható,de a család tagjainak mondta csak hogy búcsúzzanak el tőle mert kb órái vannak hátra.
2017. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

"Csak először nem lehetne-e csak a gyógyszereket felírni, aztán utána finoman adagolni? "


Baromság! Az orvosod nem a barátod, és nem a pszichológusod. Ő egy szakember, és azért van, hogy közölje a tényeket!

Sem ideje, sem energiája nem lenne "istápolgatni" és külön kiismerni a betegeket! Nem ez a dolga!


Tényeket közöl, és felvázolja a lehetőségeket!

Nagyon el vagy te tévelyedve ez ügyben..


A másik: Amit te úgy gondolod, hogy picúrka lelkednek jobb, hogy később tudod meg az igazat, az a másik embernek aki ugyanebben a szituban van az csak IDŐVESZTESÉG!


Az emberek többsége szereti tudni az igazat, még ha még oly fájdalmas is!


Már csak azért is, hogy jobban fel tudjon rá készülni, és azért is, hogy el tudja rendezni maga körül az életét! Erre még nem gondoltál??

2017. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De igen. Pont ezekre gondoltam. Csak az is megfordult a fejemben, hogy sok ember feladja már akkor mikor megtudja, hogy halálos a betegsége. Nem rontja-e esetleg a gyógyulási esélyeit.

Különben szerintem is joga van tudni a betegnek, ha minimális a túlélési esélye.

2017. ápr. 28. 16:59
 8/17 A kérdező kommentje:

Vagyis, ha nem tudja meg,hogy meghalhat, nincs-e több esélye a gyógyulásra?


Lehet, hogy nem tudom úgy megfogalmazni a gondolataimat, ahogy kéne...:)

Bocsánat.

2017. ápr. 28. 17:01
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem azért de pl egy végső stádiumban lévő rákbeteg nem hinném hogy varázslatos módon meggyógyulna attól ha az orvos azt hazudja neki hogy még sok ideje van hátra.
2017. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akinek halálos a betegsége, annak nincsenek gyógyulási esélyei. De ha lennének, ezt a döntét akkor is egyedül a beteg hozhatná meg, az orvos nem dönthet helyette.
2017. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!