Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel járhat? Voltam koponya...

Mivel járhat? Voltam koponya ct vizsglaton, életemben először. Jezett mértékü oldalkamrai asszimetria és sinusitis maxillaris van a diagomon. Mit jelent ez? Miért tágabb az egyik agykamrám?

Figyelt kérdés

az van rajta hogy a jobb oldalkamra jelzetten tágabb a balnál, de ez nem kórjelző. a középvonnal a helyén áll.


és a jobb sinus maxillarisban valami max 16 mm legnagyobb vastagságú párnaszerü nyálkahárna oedema vagy mi van.


Ez ugye nem halálos? Rohadtúl félek. lehet le kell csapolni majd az agyvizem?


2017. ápr. 28. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

pl. azért, mert nem vagyunk teljesen szimmetrikusak. Az arcod sem.

a jobb arcüreged be van gyulladva - az ödéma (folyadékgyülem) a gyulladás következménye, mint a megvastagodott nyálkahártya is.

Egyik sem halálos.

2017. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
gyerekkorom óta csak az egyik orromon kapok rendesen levegőt és rengeteget tüsszögök.
2017. ápr. 28. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt akarták megvizsgálni. Semmi rosszat nem látok a leletedben. Nincs mit lecsapolni. Most, hogy már látják mi a gond, meg is tudják gyógyítani.
2017. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem ez volt az oka. az oka az volt, hogy aurás migrénem van 16 éves korom óta és a neurológus rámnézett, és fizikai vizsgálat nélkül állapította meg hog ez egy sima migrén, nem küldött CT-re. Én magam mentem CT re, saját pénzből.
2017. ápr. 28. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A sinusitis az orrmelléküreg-gyulladás
2017. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az -itis a szó végén gyulladást jelent

Arra gyógyszert kéne adniuk

2017. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!