Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen egy koponya MR vizsgála...

Milyen egy koponya MR vizsgálat? Mire kell számítsak?

Figyelt kérdés
Még soha nem voltam MR vizsgálaton. Annyit hallottam róla, hogy egy elég szűk helyre kell majd befeküdnöm. Valakinek volt már tapasztalata erről? Sajnos eléggé nem bírom az ennyire szűk helyeket és néha egy kicsit pánikolok.
2016. aug. 8. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi extra, ne félj.


Lefekszel egy lapra, a fejedet párnázott keret tartja stabilan, és a lap becsúszik egy kőr alakú műszerbe. Picit hangos, de semmi nem ér hozzád, semmilyen fájdalommal nem jár.

A kezedbe adnak egy nyomógombot, amit megnyomva bármikor azonnal megszakíthatod a vizsgálatot.

Kb. 10 - 15 perc az egész.

Koponya MRI-nél be sem tolnak teljesen, csak kb. nyakig.


[link]

2016. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Maga a vizsgálat nem veszélyes, kb 20-30 perc. A kellemetlenség tényleg az, hogy egy csőbe fekszel(mozdulatlanul) és nagyon hangos a gép. Nekem konkrétan robotos filmek jutottak eszembe róla. Kapsz egy fejhallgatót amibe szól a rádió, meg kapsz egy pánikgombot, amit meg lehet nyomni, ha nagyon bepánikolnál.


De ki lehet bírni, én is hajlamos vagyok bepánikolni, de ez egy nagyon fontos vizsgálat, a saját érdekedben jobb megcsináltatni.

2016. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes becsukni a szemed, amikor kezdenek betolni a gépbe, és nem nyitni ki a vizsgálat alatt. Lehet közben pl. birkákat számolni.


Ezt a szembecsukós trükköt egyébként a reumatológus mondta nekem, akinél előtte jártam, bár azt mondta, ő Petőfi verseket mondott fel közben. :D De tényleg jó, működik.

2016. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem is olyan rég voltam, és bizton állíthatom hogy nincs mitől tartanod.

Kb a nyakad aljáig, pontosabban a válladig tolnak be. Van ahol a fejhallgatós fülvédőn kívül még füldugót is adnak/kérhetsz, de anélkül is bőven ki lehet bírni. Nekem 15 perc volt, bár a háromszorosának tűnt, viszont ez végül pozitív élményként marad meg, hiszen hamarabb végeztél mint hitted :D

2016. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!