Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Concor nevű gyógyszer képes...

Ignis Subdialis kérdése:

A Concor nevű gyógyszer képes gyógyításra, vagy csak tüneti kezelés?

Figyelt kérdés

Ezt a béta-blokkolót írta fel nekem a kardiológus arra, hogy túl gyors a pulzusom és ezt "rendbe kell tenni". 2,5 mg-os változatban kell szednem napi 1x egy hónapig és szerinte ez elég lesz, helyreáll tőle a szervezetem, nem lesz más teendő.

Közben utánanézve azt látom, hogy az ilyen gyógyszereket sokan állandóan szedik, így elbizonytalanodtam, hogy tényleg képes-e kikezelni egy hónap alatt ezt a problémát eredményesen és aztán tényleg nem kell folytatni.

Vagy lehetséges, hogy csak fenntart egy kedvezőbb állapotot amíg szedem, aztán meg visszaáll? Vagy hogy hozzászokik a szervezet és ha abbahagyom még rosszabb lesz mint előtte?

Azok hozzászólásait várom, akik saját tapasztalattal rendelkeznek, vagy látnak ilyet a közvetlen környezetükben, esetleg egészségügyi dolgozóként közvetlen visszajelzéseket kapnak.



2017. ápr. 28. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, hogy rendbeteszi a szivfekvenciadat, attól függ, mi okozza a magas pulzust, illetve, hogy hogy reagal a szervezeted. Miért gyors a szíved?
2017. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem tudják miért gyors, én meg sajnos még nem vagyok járatos az idegen szakkifejezésekben (az orvos nem fektetett rá hangsúlyt, hogy laikusoknak is érthetővé tegye a helyzetet), így csak annyit értek, hogy bizonyos alkati adottságaim vannak bizonyos szívrendellenességek jelentkezésére, de a gyors pulzust meg lehet gyógyítani ezek közül. :) Azért további kivizsgálások várnak rám különféle okok felderítésére, de addig is szedjem ezt egy hónapig.
2017. ápr. 30. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is Concort szedek kb 3 éve nem gyors pulzusra hanem néha kihagy a szívem utánna pedig majd kiugrik a helyéből ! Én sem értek a szak szavakhoz de nekem is azt mondta a doki ,hogy lehet elhagyhatom manepauza után ! Ha nem veszem be a megszokott ídőben 1-2 órára rá már jelentkeznek is a tünetek . Én egyenlőre nem tudok élni nélküle . Remélem neked sikerül !
2017. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben érkezett egy olyan vélemény, hogy 80 az nem is annyira magas, hogy gyógyszerezést indokoljon, ráadásul egyetlen mérés történt csak a rendelőben, bármi akár helyben is megemelhette.
2017. máj. 1. 00:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as pulzus egyáltalán nem magas, 90, de inkább 100 feletti nyugalmi pulzus jelent problémát.
2017. máj. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy másik bétablokkert szedek 25 éve. Nekem is gyors pulzusra adták, de most már a vérnyomásom is magas. Nekem esélyem sem volt abbahagyni. Olyan sincs, hogy elfelejtem bevenni, mert akkor úgy elkezd kalapálni odabenn, mint egy vészjelző. A 25 év alatt a fokozatosan a kétszeresére emeltem az adagot. Most már azt várom, hogy öregkoromra lelassul a szívem, és akkor abbahagyhatom :)
2017. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!