Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy hagyjam abba a béta...

Hogy hagyjam abba a béta blokkolót, hogy ne tegyen kárt bennem?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam, hogy hirtelen nem lehet abbahagyni..2x 1/4edet szedek. Ha holnaptól csak napi 1/4 lenne, megérzi a testem? vagy a negyedet is felezzem?

2017. máj. 5. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

És van-e telefonszáma a kardiológusodnak/kezelőorvosodnak?


Mert gondolom van valami oka, hogy abba akarod hagyni a gyógyszert, de ezügyben lehet inkább a szakemberrel kellene konzultálni. Főleg, hogy ez nem egy nyugtató vagy antidepresszáns (aminek az abbahagyásától nagyon rosszul érezheted magadat, de nem halsz bele), hanem olyan gyógyszer, ami a szíved működésére van hatással..

2017. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem poénból szoktuk kiírni, miért akarod abbahagyni?
2017. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Orvos vagy? Ha nem akkor inkább bízd szakemberre,hogy kell-e szedned a gyógyszert!
2017. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Magas a vérnyomásom, és szapora(volt a pulzusom-pszichésen) A vérnyomáscsökkentőt szedem lassan egy hónapja, de 160 volt ma dokinál. a vérnyomáscsökkentőt emelték 2x1re plusz maradt a béta-blokk. Ha felkelek az ágyból, nagyon szédülök, lehajolok dettó. el szeretném hagyni, úgy gondolom elég a 2x1, pszichologúshoz is járok két hete. Csak nem tudom hogy hagyjam abba,mert ezt így soknak vélem..
2017. máj. 5. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogd már fel! Nem a te dolgod "úgy gondolni"! Egyébként a béta-blokkolók ugyan valamilyen szinten vérnyomáscsökkentők,viszont leginkább a "pulzusod" miatt kaptad. Szédülni attól szédülhetsz,hogy most az emelt vérnyomáscsökkentő mellett NORMÁL szintre(esetleg egy kicsit kevesebbre) állt be a vérnyomásod,amit te most (mivel hozzászoktál a magasabbhoz) rosszul "éled meg". Gyakran 2-3 hét is eltelik mire valaki hozzászokik a jó vérnyomásértékhez. Méregesd a vérnyomásod és ha nem megy rendszeresen 110-100 alá,akkor szedd tovább a vérnyomáscsökkentőt és a béta-blokkolót is és hozzászoksz. Ha kevesebb az érték legtöbbször,akkor menj vissza az orvoshoz és VELE beszéld meg,NE MAGAD DÖNTSÉL!
2017. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Magas a vérnyomásom, és szapora(volt a pulzusom-pszichésen) A vérnyomáscsökkentőt szedem lassan egy hónapja, de 160 volt ma dokinál. a vérnyomáscsökkentőt emelték 2x1re plusz maradt a béta-blokk. Ha felkelek az ágyból, nagyon szédülök, lehajolok dettó. el szeretném hagyni, úgy gondolom elég a 2x1, pszichologúshoz is járok két hete."


És akkor a magas vérnyomásod szervi vagy pszichés eredetű?

Mert nem mindegy a kezelés szempontjából sem - de ha a kezelőorvosod úgy gondolja szervi, akkor nem biztos, hogy neked kellene felülbírálni.

Viszont a történet nekem kicsit ismerős: volt jópár éve egy autóbalesetem, rommá törtem egy nagyobbacska kocsit a csúszós út meg egy jó mély árok segítségével.

Utána elég szélsőséges vérnyomásértékeim voltak, jellemzően 160 felett, de megesett a 210/110 132-es pulzus mellett is. Ugye hova megy az ember? A háziorvostól a kardiológusig, akinek szépen elmeséltem mi történt és mi hogyan volt, csinált egy szívultrahangot biztos, ami biztos alapon, utána pedig gyógyszer helyett egy vérnyomásnaplót adott, hogy mérjem napi háromszor, illetve amikor úgy érzem szapora a pulzusom vagy felment a vérnyomásom + szépen írjam fel a dátum mellé az időt is amikor mértem.

3 hétig csináltam, utána kontroll, aztán nézegetve a naplót azt mondta, hogy ő úgy látja ez nem szervi eredetű, így megadná egy pszichiáter kollégája számát, mert a pszichés alapú dolgokban ő tud segíteni.

És tényleg, a szívem-érrendeszerem oké azóta is, pszichés volt, egy évnyi gyógyszerszedés után helyreállt és (kopp-kopp-kopp) azóta oké.


Ez nem lebeszélés a bétablokkolóról vagy a megfelelő szakemberek felkereséséről, hanem egy példa, hogy ilyen is van. Ha az orvosod nem ajánlotta, akkor önszorgalomból vezethetnél ilyesmi vérnyomásnaplót, hogy aztán hátha hasznos lesz a kezelőorvosodnak amikor mész kontrollra.

2017. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha mas is ide tevedne, itt az en tortenetem is, a latokort szelesitendo. Nalam a foloslegesen szedett bogyok okoztak majdnem psziches problemakat, bar az kezdetben nyilvanvaloan indokolt volt a szedesuk, szervi okokbol. Az elejen lelovom a poent: ketto "szak"orvos velemenye olykor keves.

Bo harom eve emboliam volt. Derult egbol villamcsapas, valoszinu egy csendesebb lefolyasu covid eszkalalodott hirtelen idaig, de sosem derult ki igazabol mi volt. Az emboliat mindig a leheto legegyszerubb magyarazat alapjan probaltak kezelni. Ertsd, belecsimpaszkodtak a genetikai hajlamba, majd amikor ez nem igazolodott be ugy gondoltak hogy szedjek negyven (40) honapon at verhigitot es beta blokkolot, utana pedig meglatjuk. A kovetkezo 15 honapban jobbara rosszul voltam, illetve mentalisan egy nyalat folyato zombi, vagy ha ugy tetszik fizikailag es szellemileg egy atlagos kilencven eves apoka. Szoval orvosrol orvosra jartam, de szervi okokat nem talaltak. A jobbindulatu dokik probaltak vigasztalni hogy "az en ferjem is 40+ -os es ennyi meg ennyi gyogyszert szed, ez normalis, innentol eleted vegeig szedni fogod, bekulj meg vele", "ugyan mit akar az ember 40 folott", vagy "hu, a gyogyszerek mar nekialltak a gyomornak, irok fel savlekotot is". A gondviselo angiologusom (oke, en hamar mas becenevet adtam neki, de ha ide irom kitiltanak) ugye a gyogyszerek beallitasaval nem nagyon veszodott, neki csak az szamitott hogy irjam ala amit kontrollkor begepel, meg (gondolom) hogy tuti ne halalozzak el egy olyan idoablakon belul hogy nyilvanvalo osszefuggesek legyenek a tudommel. Azaz gyogyszerek 3+ evig, abbol nem lehet baj, legalabbis angiologiai. A haziorvosom alapvetoen joindulatu, de biztonsagi jatekos, o a gyogyszerezes folytatasara szavazott. Arra a felvetesemre hogy ha probabol ideiglegesen abbahagynam, igen proaktivan nem sugta meg hogy akkor legalabb csinaljam fokozatosan. Az elso probam ezen is siklott ki, de utana edukaltam magam, pont mint Hofi a szivkorhazban.

Egy es negyed ev utan, miutan a melom is rament az allapotomra, ugy dontottem hogy legalabb a szerveim (maj, vese, gyomor, ...) usszak meg. A tomentelen vizsgalatbol annyi biztos volt hogy a tudom mar legalabb fel eve regeneralodott. En tulbiztositva, linearisan, egy honap alatt vezettem ki a szereket. Ebben a segitsegemre volt egy szazad grammos ekszermerleg, es egy 0-24-ben hasznalt pulzusmero ov. A vege az lett hogy nem hogy savlekotot nem szedek pluszba, de ket eve gyogyszert sem. Es koszonom elek, sot, nyaranta lebringazom a Balatonra.

Az egesz helyzetben az volt amugy a legeszveszejtobb, hogy 15 honapon at foloslegesen terheltem a magan- es vegsosoron a kozellatast. Az egesz csak diszlet volt, egyetlen egy doki sem valaszolta meg a "miert vagyok rosszul?" kerdesemet. Valoszinuleg tobb is sejthette pedig hogy a beta blokkolo az oka, de meg nemhivatalosan sem celoztak ra. Ezt egy nagyon szomoru dolognak erzem.

febr. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!